Операторам мобильной связи хотят запретить подключать без ведома абонентов к платным услугам

30 сентября 2019, 13:07
 

Зміни триватимуть як в цифровій галузі так і в стільниковій мережі. У Нацраді запропонували заборонити операторам підключати абонента до різних платних послуг, що сам громадянин не обирав.

Ніяких зайвих опцій без відома абонентів. В Україні хочуть заборонити операторам стільникових мереж підключати до тарифу додаткові послуги, що не стосуються мобільного зв"язку. Національна комісія з питань зв'язку прийняла за основу проект змін до порядку надання та отримання телекомунікаційних послуг. Наразі ж оператори ніяк не обмежені, і можуть нав"язувати абоненту різноманітні платні розширення, що не входять до тарифу. Більш того зазвичай повідомляють про це постфактум. Тож саме і зі зміною тарифного плану. Користувача просто ставлять перед фактом його надання. 
 
Таке відношення бізнесу до громадян України потрібно змінити, вважають в уряді, адже це може завадити втіленню проекта "Держава в смартфоні", що зараз вже впроваджуються. 
 
Перші електронні сервіси почнуть працювати до кінця осені 2019 року. Список буде постійно розширюватися і протягом трьох - п'яти років 100% наданих громадянам і бізнесу державою послуг перейдуть в онлайн-формат. Перше, що буде зроблено - кабінет громадянина. У громадянина України з'явиться можливість подивитися, що про них знає держава. Кожен зможе побачити свій цифровий паспорт.
 
Тож коли проект, запропонований Нацкомісією, запрацює, наступним кроком буде - розділення послуг зв"язку та доступу до контент-ресурсів, їх зроблять можливими лише зі згоди користувача. Підтвердження громадянина стане обов"язковим. Чито у формі голосового повідомлення, текстового підтвердження, чи введення коду. Якщо користувач буде згоден платити за додаткові опції, гроші зніматимуть.  Якщо проти - послуга не буде підключена. Проект змін до порядку надання та отримання телекомунікаційних послуг прийнят за основу, наразі він знаходиться на громадському обговорені. Остаточне рішення має ухвалити Кабмін.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу