Стоп-наркотик. В Харькове создали чат-бот для блокировки интернет-ресурсов по продаже наркотиков

19 сентября 2019, 11:53
 

Процес розповсюдження наркотичних речовин у Харкові набув загрозливих масштабів, переконують фахівці. Основна локація поширення - інтернет. Тільки виявлених поліцією нарко-сайтів та каналів близько тисячі. Тож місто не обмежується профилактичними заходами, а й вирішило створити чат-бот у Telegram, що дозволяє блокувати групи з продажу заборонених речовин.

Харків проти наркотиків. Харків за чисте місто. Це гасло комплексної програми міськради з протидії поширенню наркоманії. Експерти Координаційної ради розробили цілий низку заходів, аби вдосконалити існуючі методи боротьби з розповсюдженням наркотичних речовин, що проводяться  спільно із двадцятьма громадськими організаціями та правоохоронними органами. Харків - проти наркотиків, і звертається до всіх - не варто руйнувати своє життя.  
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоровя і соціального захисту населення
 
Ви вже сьогодні бачите бігборди на яких розміщений такий посил. Якщо хочете, це один з брендів нашого міста, який демонструє ту міську філософію. яку ми пропагандуємо як місцева влада. І як ті, люди, які співпрацюють з громадськими організаціями, що є заявниками проблеми, яка існує в місті. І це реакція місцевої влади на ту проблему, яка існує у місті.
 
Через те, що основна частина торгівлі наркотиками перейшла в інтернет, представники міськради та кіберполіції вирішили створити чат-бот у Telegram. Адже за статистикою 90% наркотичних речовин можна знайти саме через цей меседжер - він має особливі заходи шифрування. Наразі відомо близько тисячі нарко-адрес в Україні. 
 
В'ячеслав Марков декан факультету кіберполіція Харківського національного університету внутрішніх справ 
 
Разработана программа чат-бот, где прописаны алгоритмы, которые позволяют работать с наркоадресами, позволяют их архивировать, систематизировать, анализировать, что обязательно нужно для последующей работы правоохранительных органов, а так же позволяет консолидировать граждан и делать максимально для них всю работу, для того, что бы граждане становились условными активистами и принимали участие непосредственно в блокировке наркоадресов в Telegram. 
 
Канал має назву @stopdrugsbot і при приєднанні до нього користувачеві одразу ж висвічується відповідна інструкція, як виявляти адреси каналів з продажу наркотиків та блокувати їх. Автори програми наголошують, чим більш користувачів, тим більша вірогідність, знищення наркоадрес.  
 
Олексій Рвачов старший викладач кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ 
 
Вам чат-бот буде присилати і надсилати кожного дня нові канали, які додали інші користувачі, щоб ви допомогли їх заблокувати. Далі "додати магазин", ви додаєте магазин, який ви побачили на стіні, десь реклама в Інтернеті. Якщо цей канал вже буде додано, вам скажуть "Дякуємо, цей канал вже є в нашій базі", якщо ви додали новий канал - він іде на модерацію. Чому? Тому що, раптом, якийсь не дуже добрий користувач схоче скористатися нашим чатом, для того, щоб блокувати нормальні чати. І модератор перевіряє чи дійсно це інтернет-крамниця, яка продає наркотики і тоді додається до бази, щоб інші користувачі блокували.
  
Але на створенні чат-боту, місто у боротьбі з розповсюдженням наркотичних речовин не обмежується. Зокрема, зараз проводиться і профілактична робота у школах, найближчим часом планують зробити друковану рекламу аби не тільки запобігти розповсюдженню наркотичних речовин, а й популяризувати здоровий способу життя у місті. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу