В Украине будут следить за качеством коммунальных услуг?

16 сентября 2019, 14:09
 

Та це ще не всі новації, що пропонують запровадити. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ хоче створити спеціальний орган, що контролюватиме належну якість комунальних послуг.

Держнагляд за постачальниками комунальних послуг та їхньої якістю. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує створити відповідну інспекцію, що проводитиме ревізію всіх галузей житлово-комунальних послуг, починаючі від тепло та водопостачання, закінчуючи поводженням з відходами та контролем за похованнями. Всі ці пропозиції профільне міністерство виклало в законопроекті. Крім того, відповідна ініціатива передбачає і контроль за тарифами, адже в умовах децентралізації органи місцевого самоврядування встановлюють їх самі.  
 
На сьогодні відсутній центральний орган виконавчої влади, який мав би здійснювати державний контроль (нагляд) у сфері житлово-комунального господарства. Разом з тим, до Мінрегіону надходять численні звернення громадян про незадовільну організацію органами місцевого самоврядування утримання об’єктів житлово-комунального господарства (житлових будинків, об’єктів соціальної інфраструктури тощо), а також неякісне надання житлово-комунальних послуг. 
 
Тож саме тому профільне міністерство і вирішило створити центральний органи виконавчої влади, що буде здійснювати державну політику з контролю через держапарат та територіальні структури. На відповідну інспекцію пропонують виділити близько 30 мільйонів гривень, з яких 26 мільйонів піде на зарплату для співробітників. Запропоновані видатки пропонують розглянути у проекті Державного бюджету України на 2020 рік.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу