Налоговая амнистия. Украинцам предлагают ввести доходы из тени и получить налоговую льготу

12 сентября 2019, 15:29
 

Українцям пропонують податкову амністію із загальною ставкою у п'ять відсотків та зниженою у два з половиною відсотки при інвестуванні в облігації внутрішньої державної позики. Таким чином автори законопроекту хочуть вивести доходи із тіні, проте юристи наголошують на наявності у документі правових колізій.

Збільшити бюджет та повернути гроші до країни. Це головна мета податкової амністії, яку хочуть надати українцям. Мова йде про грошові кошти та активи, що були отримані за рахунок тіньових доходів. Платники податків зможуть внести їх до спеціальної декларації. Відповідний законопроект наразі зареєстрований у парламенті від депутатів партії "Слуга народу". 
 
Андрій Тімонов адвокат
 
Плательщик налога заполняет специальную декларацию, сдает ее в установленные сроки. В частности, исходя из того проекта, который есть на сегодняшний момент, это 31 марта 2020 года. Вносит туда все имущество, которое считает необходимым, сам на него начисляет налог в зависимости от вида имущества, там установлено 3 процентных ставки - это либо 5%, либо 10%, либо 2,5%.
 
У спеціальній декларації, стверджується у законопроекті, не потрібно буде вказувати джерело походження або підстави придбання об'єктів декларування, але у тому ж документі прописані і повноваження податкової. 
 
Андрій Тімонов адвокат
 
В одной норме этого проекта нам говорится о том, что лица, которые плательщики, которые будут заявлять эти капиталы не обязаны объяснять порядок появления капиталов, какой датой они у них приобретены и за счет каких средств. И в то же время есть право у налоговой в течении 180 дней провести проверку этой декларации и требовать от лица, плательщика налога пояснений касательно того имущества, которое задекларировано. 
 
Більше того, є питання стосовно капіталу, який пропонують амністувати. Мова йде лише про той, який був зароблений до кінця дві тисячі вісімнадцятого року.
 
Андрій Тімонов адвокат
 
Человек, который покажет официально, что он минимизировал налогообложение, уклонялся от уплаты налогов в 2018 году и ведет бизнес в 2019, 2020 году, он по сути, когда сдаст такую декларацию - он рисует себе мишень на спине. Потому что сразу возникнут вопросы, а правильно ли он платил налоги в 2019 году? Почему не подвести черту именно под дату принятия закона?
 
Автори законопроекту переконують, що інформація, отримана податковою під час амністії, буде конфіденційною та її не зможуть розголошувати без письмової згоди декларанта. Крім того, доходи на суму сто тисяч гривень будуть вважатися підтвердженими та амністованими навіть без подачі спецдекларації.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу