Парламент принял закон об импичменте президента в двух чтениях

10 сентября 2019, 15:34
 

Парламент прийняв відразу в двох читаннях закон про імпічмент президента. За документ віддали голоси 245 народних обранців і майже всі - з партії "Слуга народу".

На засіданні Верховної Ради України депутати голосують за Закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" одразу в двох читаннях. За висновками профільного комітету документ доопрацювання не потребує. Та опозиція з цим не згодна й вимагає надати час для внесення поправок. 
 
Дмитро Разумков голова Верховної Ради України
 
Я впевнений, що рішення, які сьогодні приймаються в Верховній Раді України, вони дійсно направлені на ті зміни і очікування, які є в державі. Тому давайте, хай вирішує Верховна Рада України, як того і вимагає закон. Саме тому, якщо немає заперечень, ставлю на голосування про прийняття в цілому проект закону, реєстраційний номер 1012 про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент). Прошу підтримати та голосувати.
 
Конституційною більшістю народні обранці закон приймають. "За" - 245 і майже всі представляють президентську фракцію "Слуга народу".
 
Закон про імпічмент є розширеною версією статті 111 Конституції України. Так, відповідно обох документів голова держави може бути усунутий з посади у разі вчинення державної зради або іншого злочину. Для проведення розслідування створюються спеціальні тимчасові слідчі комісії. Після отримання висновків Конституційного та Верховного суду, щодо законності розслідування парламент таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів ухвалює постанову про усунення Президента України з посади в порядку імпічменту. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу