Минздрав обновил реестр доступных лекарств

19 августа 2019, 15:24
 

Їх буде більше і вони будуть ще більш досяжними. В Україні набрав чинності новий Реєстр "Доступних ліків". У Мінохорони здоров"я запевняють, очікують, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів, а це на 7 мільйонів більше, ніж раніше.

Перелік безоплатних медикаментів за програмою "Доступні ліки", констатують у Мінохорони здоров"я, збільшився майже на 20%, у порівнянні з попереднім реєстром. До оновленого відтепер входитимуть 254 препарати. З них 78, запевняють, пацієнти отримуватимуть безоплатно. Ще 176 - з доплатою невеликою. 
 
Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн. Виробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити і поставити відчутно більше препаратів за програмою. Очікується, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів - на 7 мільйонів більше, аніж упродовж дії попереднього Реєстру.  
 
Щоби отримати ліки, зазначають у профільному міністерстві, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, отримати електронний рецепт і обміняти його на ліки в аптеці. 
 
З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. За цей період лікарі виписали понад 5 мільйонів рецептів, за 82% з них пацієнти отримали ліки в аптеці. За ці ліки Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам 258,6 млн грн.. 
 
У Мінохорони здоров"я також попереджають, що в Україні зустрічаються далеко не поодинокі випадки продажу фальсифікованих медикаментів. Мовляв, уже не вперше шахраї намагаються видати незареєстрований препарат за “чудодійні ліки”, що нібито “рекомендує МОЗ України”. Це, кажуть, фейк, і такі препарати продаються незаконно. Тому радять пацієнтам перевіряти наявність державної реєстрації ліків, у Державному реєстрі. І у разі виявлення, що вони не зареєстровані, повідомляти про ймовірні правопорушення у Держлікслужбу, а також звертатися до поліції.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу