Осенью хлеб подорожает на 20%

5 августа 2019, 17:24
 

За рік вартість пшеничного хлібу зросла на 60%. Аналітики відзначили, що зростання цін пов'язано зі скороченням виробництва і подорожчанням сировини: цукру, яєць та масла, а також зростанням цін на електроенергію та паливо.

Також, на вартість кінцевої продукції вплинуло скасування державного контролю цін, постанова набула чинності в липні 2017 року. Експерти вважають, що на сьогодні в Україні легально виробляється не більше 30% хлібобулочних виробів, в той час як 70% - тіньові виробники, які формують свій ринок сировини і здійснюють весь процес закупівлі і виробництва нелегально. 
 
Іван Томич президент Асоціації фермерів
 
Ціни на хліб протягом року зростатимуть. Урожай пшениці і її якість в цьому році гірше, ніж в 2018-му. Однак урожай зернових в 2019-му середній. В першу чергу це пов'язано з погодними умовами і якістю хліба.
 
За даними Держстату, житній та житньо-пшеничний хліб за рік подорожчав на 20 відсотків, а нарізний батон на 18. Експерти впевнені, зростання цін відбулося в наслідок дисбалансу попиту і пропозиції - зерна вироблено значно менше, ніж треба для стабільної роботи українських пекарень. 
 
Іван Томич президент Асоціації фермерів
 
У минулому році у нас був рекордний урожай за рахунок кукурудзи. Саме її частина була вирішальною при формуванні валу зерна. Тому у нас був хороший експорт. Яким буде вал кукурудзи в цьому році, поки невідомо. За попереднім прогнозом, врожай кукурудзи очікується нижче, ніж у 2018 році.
 
Аналітики повідомляють, що прогноз цін на хлібобулочні вироби невтішний. В майбутньому експерти прогнозують скорочення об’ємів ринків зерна на українському рівні і, як наслідок, варто і надалі очікувати поступове подорожчання хлібу.
 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу