Рынок «Барабашово» или золотая жила для черной кассы владельцев

2 августа 2019, 13:20
 

Ми продовжуємо серію матеріалів про ринок "Барабашово" Про людей, які там працюють і проблеми, з якими вони стикаються.

1995 - саме цей рік став точкою відліку для зародження у Харкові ринка "Барабашово". Вісім торгових майданчиків, що розмістились на 75 гектарах землі. Зі своїми правилами та законами. Понад 15 тисяч підприємців. Все це згідно інформації з Вікіпедії.
 
Всі ці люди в дев'яності були одними з перших, хто ризикнув, вклавши гроші, розпочав свій бізнес на "Барабашово". Але, кажуть, реальність сьогодення показала іншу правду.
 
Андрій Бабуджан підприємець 
 
Получается нас обманули. Самым элементарным образом. Обещая , что рано или поздно мы получим документы на свои магазины. Администрация ТЦ так называемого несуществующего рынка или по другому сказать, люди, которые вчера еще были контролерами, просто брали с нас деньги за въезд машин на торговые площадки, а потом, поднимаясь по карьерной лестнице, становились администраторами этих торговых площадей. И предлагали так или иначе, развивая свой бизнес, анонсировали, что это развитие бизнеса. Пожалуйста, будет строиться то-то, надо вкладывать деньги потому, что вот у нас есть земля и мы будем предоставлять документы, пожалуйста, вносите денежные средства и приобретайте торговые объекты. Что мы собственно говоря и делали. 
 
Люди погоджувались, вели підприємницьку діяльність. Процедура з виготовленням документів відтягувалась. А апетити адміністрації ринку, кажуть підприємці, лише зростали.
 
Андрій Бабуджан підприємець 
 
Платежи возрастали ежемесячно на протяжении очень многих лет. И не менялось ничего и никогда. Или плати, или плати больше. Все и это единственный закон на данной огражденной территории. 20 квадратных метров - 17 тысяч гривен в месяц надо было вносить платеж. За 20 квадратных метров. 
 
Більше того, додатково сплачувати потрібно було майже за все. Від електроенергії до виставлення манекенів біля магазинів. Через захмарні побори  люди виходили на страйки, перекривали дороги, звертались в усі інстанції.  
 
Валерій Нестерук підприємець 
 
Ми все-таки громадяни, це наша власність. Земля наша власність, торгові об'єкти наші, а чому тоді якісь дяді ходять і ще вимагають з нас якісь кошти. Це велика загадка якась була. І коли ці теми почали піднімати, ми наштовхнулися на страшний супротив. Тому що ці системи не хотіли втрачати ті кошти, ті потоки , які йшли чорним налом. 
 
Підприємці вирішили покласти край чорним оборуткам, якими займалася адміністрація. І почали вимагати  прозорих і відкритих договорів. Та керівництво "Барабашово" їх не почуло. Тому бізнесмени вирішили долучитися до комунального підприємства "Сучасне місто". Після чого у них почалось протистояння з адміністрацією ринку. 
 
Андрій Бабуджан підприємець 
 
В противостоянии мы дошли до того, что мы отказываемся оплачивать незаконные поборы. Продолжается это уже почти полгода. Люди, представляющиеся сотрудниками концерна АВЭК, просто элементарным шантажом выдавливают предпринимателей с их законных торговых объектов , купленных за собственные деньги.  
 
А з тими, хто не боїться говорити правду, і хоче працювати відкрито, як того вимагає закон, або переслідують , або фізично розправляються. Трощачи черепи підприємцям просто біля їх будинків. За те, що люди прагнуть працювати як в європейських містах. 
 
Олександр Гребенюк підприємець 
 
Мы бы хотели, чтобы наши отношения без фирм-прокладок. Мы бы хотели, чтобы все проплаты были понятными аргументированы , чтобы их можно было заплатить через банк. Не стоя в очередях в кассах, чтобы мы знали куда идут наши деньги. Чтобы суммы были достаточно приемлемыми для людей. Чтобы люди не уходили и не бросали свой бизнес. И не уезжали за границу. А жили здесь и создавали рабочие места, рожали детей и жили в Украине. 
 
За даними підприємців, максимум 35 % земель від всієї території ринку концерн АВЕК законно орендує. Решта - самозахопленні, на яких власники ринку заробляють. 
 
Валерій Нестерук підприємець 
 
Якраз ми і виступаємо за те, щоб ці ділянки повернулися до власності територіальної громади, в комунальну власність і були передані безпосередньо підприємцям, щоб вони там працювали, здійснювали свою діяльність і саме головне, щоб кошти за оренду йшли в бюджет міста. Це от наша головна вимога. І до цієї вимоги повинні дослухатися і правоохоронні органи, які нарешті повинні виконувати свої повноваження. 
 
Та досі, кажуть підприємці, від силовиків ніякого результату. І це все при тому, що за підрахунками представників ініціативної групи ринку, які не бояться говорит правду, чорна каса ринку "Барабашово" сягає двох з половиною мільярдів гривень. І так щороку. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу