Без обязательной формы и с новыми учебными программами. Главные нововведения в украинской школе

1 августа 2019, 14:41
 

Без обов'язкової форми, нові учбові програми та домашня освіта. Ці та інші нововведення набудуть чинності вже з першого вересня 2019 року.

Першого вересня без шкільної форми. Президент України підписав відповідний указ.  Але у навчальних закладів залишається право встановлювати свої правила відвідування школи. Батьки та вчителя розділилися. Хтось "за" єдину форму, хтось "проти". Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, серед тих хто вважає шкільну форму - пережитком. 
 
Уляна Супрун т.в.о. міністра охорони здоров'я 
 
Прихильники шкільної форми вважають, що це обов’язковий атрибут в навчальному процесі. Він впливає на продуктивність навчання, оскільки діти мають можливість зосереджувати увагу на інформації та не переймаються зовнішнім виглядом. Через це вони стають більш уважні та старанні.  Носити чи не носити форму - вирішує керівництво школи разом з батьками. В Україні введення форми регламентується статутом і правилами внутрішнього розпорядку школи. Батьки можуть приєднатися до вирішення цього питання.
 
Без форми у школі, але поза школою є чіткі вимоги стосовно зовнішнього вигляді школярів. З початком навчального року набуває чинності правило для учнів 1-4 класів - вони зобов'язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Але головна радість для вихованців шкіл - програму їхньої освіти спростили та скоротили. 
 
Лілія Гриневич міністр освіти та науки України
 
Колегія МОН затвердила розвантажені і оновлені програми початкової школи. З одного боку, зміни торкнуться приблизно 10% змісту чинних програм, з іншого — ці зміни є реальним переходом до іншої філософії освіти, яка відповідає 21 століттю і європейському розвитку України: не тиснути на дитину, а заохочувати - замість контролю темпу читання на час — розвиток виразного, правильного читання і розуміння тексту, не змушувати зубрити, а пояснювати і давати можливість вчитися на практичних завданнях - замість літнього зубріння таблиць множення — практичне опанування властивостей множення на уроках, розвивати в дітей вміння висловлювати свою думку, а не мислити за нав’язаними шаблонами - замість «складання речень за схемами» — розвиток усного мовлення і складання есе вже у 3-му класі. 
 
Також з 1-го вересня скасовується і конкурсний набір дітей у початкову школу. Тепер першокласники будуть зараховані до навчальних закладів за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня. Вибрати іншу  можна, але тільки якщо в ній залишаться вільні місця після прийому учнів. До того ж у цьому навчальному році спростилася процедура переходу на домашню освіту завдяки змінам положення "про індивідуальну освіту". 
 
Олена Линник державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН 
 
За новим законодавством, вважається індивідуальним сімейну освіту, екстернат і педагогічний патронаж. Педагогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейна освіта - це тільки консультації та оцінки. Сімейна освіта і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейну мають право всі, а екстернат - це тільки виключний перелік осіб.
 
Перейти на сімейне освіту просто: досить написати заяву і принести його в школу за місцем реєстрації. Приймати їх будуть з першого вересня - тоді і запрацює відповідне положення. Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план і проведуть і з батьками, і з дитиною консультацію. А в кінці семестру дітей чекатиме оцінка знань.  
 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу