На территории ХПИ установлены деревья, питающиеся солнечной энергией

31 июля 2019, 13:37
 

Вони також колись були вступниками, а нині вони студенти, які показують не лише високий рівень у навчанні, вони і практики зачасту досвідчені. От, наприклад, в ХПІ такі студенти, звісно, не без викладачів, зробили особливі дерева. Як ви вважаєте, чи можливо підзарядити свій гаджет від енергії дерева? Ну, якщо це сонячне дерево, яке перетворює сонячну енергію в електричну, то так.

Нещодавно у Харкові з’явилися такі сонячні дерева. Перші два були встановлені ще у квітні цього року на головній площі НТУ «ХПІ», а ще два-у липні біля шістнадцятиповерхового корпуса університету. Ці дерева мають порти USB, які функціонують завдяки перетворенню сонячної енергії в електричну. Стовбури і гілки цих дерев зроблені з водостічних труб.
 
Богдан Стисло основний розробник електронної частини та старший викладач 
 
Принцип работы этого дерева можно сравнить с консервированием продуктов на зиму. Пока продукты у нас сейчас есть летом, мы их консервируем на зиму для того, чтобы зимой, когда таких продуктов не будет, можно было ими воспользоваться. Вот точно так мы консервируем энергию солнца в аккумуляторную батарею и в течении суток эта энергия используется.
 
Ідея таких пристроїв з’явилася ще рік тому, коли побачили щось схоже за кордоном і вирішили, що таке можна зробити і у нас, при цьому не вдаючись до допомоги міжнародних компаній. Далі пішла праця кафедри електроніки.
 
Богдан Стисло основний розробник електронної частини та старший викладач 
 
Для функционирования такого дерева нам понадобилось 4 различных класса преобразователей электрической энергии. Один из них обслуживает фотомодули, другой следит за аккумуляторной батареей, третий управляет освещением, четвёртый модуль руководит USB-портами. 
 
Вночі сонячні панелі мають яскраве різнокольорове підсвічування. У системі управління є спеціальний перетворювач, який плавно змінює світло діодів. В даний час такі сонячні дерева мешканці міста можуть побачити лише на території ХПІ, але, якщо харків’янам сподобаються ці пристрої, то цілком можливо, що незабаром вони з'являться і у міських парках. 
 
студентка
 
Возможность зарядить в аудиториях телефон не всегда есть, поэтому это отличный вариант, особенно в хорошую погоду. А ещё очень удобно зимой, когда будет рано темнеть, то студентам будет всё видно.
 
Взагалі, використання сонячної енергії набуває популярності. Наприклад, як повідомляють у Держенергоефективності, за останні 4 роки кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла в 375 разів. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу