Выходные и праздники в августе. К чему готовиться?

30 июля 2019, 13:19
 

Одне з головних свят серпня - День Незалежності України. 24 серпня 1991 року Верховна рада ще УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. З того часу почався відлік народження нової держави. А пізніше на підтвердження історичної вагомості цієї події, було прийняте рішення 24 серпня щорічно відзначати як державне загальнонародне свято. І цьогоріч з нагоди святкування українців чекають затяжні триденні вихідні.
 
Відповідно до статті 73 КЗпП 24 серпня (День незалежності України) є святковим та неробочим днем, а отже на підприємствах, в установах, організаціях робота в цей день не проводиться. Цього року це субота. У випадку, коли святковий або неробочий день співпадає з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Отже, буде три вихідні дні поспіль - з 24 по 26 серпня. 
 
А от напередодні, 23 серпня, ще відзначатимуть свято Державного прапора України, а харків"яни - День міста. Тож день не менш святковий, але не офіційний вихідний. Як і ще низка свят - День будівельника, археолога, пасічника, шахтаря та далекобійника. Не є вихідними і релігійні свята. 19-го серпня -Преображення Господнього, а 28-го - Успіння Пресвятої Богородиці, як і цілий цикл літніх спасів. Перший 14 серпня - Медовий або Маковій. У цей день традиційним вважається похід до церкви та освячення меду. Другий, 19 серпня - яблучний, коли освячують фрукти і овочі. І третій спас - Горіховий, який припадає на 29 серпня. Віруючі у цей день відвідують храми та освячують горіхи.  
 
У народі Третій Спас називають не лише Горіховим, а й Полотняним, а також Хлібним. Після свята Успіння Пресвятої Богородиці закінчувалася жнива, а значить, на Третій Спас уже пекли новий хліб і пироги з борошна нового врожаю. На столі цього дня поряд також мають бути мед, яблука та горіхи. Як і на Маковий Спас, цього дня треба освячувати воду, а воду з підземних джерел вважають цілющою. На Горіховий Спас, попри те, що календар показував літо, фактично, наступала осінь, ставало холодно. 
 
Тож серпень - місяць багатий на свята і релігійні, і професійні, і державні. І їх відзначання та шанування свідчить про необхідність знати історію своєї країни та її традицій. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу