В один клик без очередей и взяток. Президент Украины подписал указ по развитию электронных услуг

30 июля 2019, 15:37
 

В один клік без черг та хабарів. Президент України підписав указ щодо розвитку електронних послуг. Тепер для українців створять єдиний веб-портал, де можна буде знайти всю необхідну інформацію про себе з державних реєстрів..

Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо розвитку електронних послуг, що спрямований на упорядкування та забезпечення прозорості роботи державних реєстрів, розвиток сучасних засобів електронної ідентифікації, а також запровадження пріоритетних для громадян і бізнесу електронних послуг. До того ж документ передбачає проведення повного аудиту роботи державних реєстрів.
 
Михайло Федоров радник Президента України 
 
Сьогодні в Україні нараховується понад 350 державних реєстрів, більшість з яких функціонують абсолютно неефективно та непрозоро. Це є головною причиною виникнення рейдерства, корупції та інших схем при наданні різноманітних державних послуг, наприклад у будівельній чи земельній сферах. Аудит реєстрів та подальше їхнє упорядкування, поширення єдиного ідентифікатора фізичної особи для пов'язання даних з різних реєстрів і впровадження електронної взаємодії дасть змогу не вимагати від громадян постійно одну й ту саму інформацію та різноманітні довідки і значно спростити всі державні послуги. 
 
Документ також передбачає створення єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в державних реєстрах наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи та інші  пріоритетні державні послуги. Так, першочергово указом передбачається реалізація електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини, реєстрацією її місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів. 
 
Михайло Федоров радник Президента України 
 
Наразі ми проводимо дослідження щодо корупції у сфері адміністративних послуг. Вже точно можна сказати, що це мільярди гривень на рік з кишень українців. Тож ми сформували перелік близько 200 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу, щоб першочергово запровадити їхнє надання в режимі онлайн. Кожен українець зможе бачити наш план та перебіг реалізації цих завдань на спеціальному веб-сайті.
 
Також указом започатковується робота над проведенням електронних виборів та електронного перепису населення в Україні, що дасть змогу прискорити наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який наразі містить дані лише близько 14 млн громадян.  До того ж, у планах уряду запровадити інноваційні засоби електронної ідентифікації.
 
Михайло Федоров радник Президента України 
 
Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Вже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на запровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID та SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень у країні.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу