За кандидатов-двойников голосовали до 5% избирателей

26 июля 2019, 12:54
 

Центрвиборчком підрахував 100% електронних протоколів. П'ятірка партій - лідерів парламентських перегонів, які займуть місця у Верховній Раді не змінилася, а от кандидати-мажоритарники втратили частину голосів через так званих "двійників". Клони "відкусили" у реальних представників партій та самовисуванців до 5% голосів.

Центральна виборча комісія остаточно підрахувала 100% протоколів на позачергових параламентських виборах. Уперше в історії незалежної України абсолютну більшість голосів отримала одна партія Слуга народу. Таким чином в багатомандатному виборчому окрузі партія президента отримає у парламенті за партійними списками 124 місця. А у кандидатів-мажоритарників частину голосів вкрали "двійники". Особам з однаковими з реальними кандидатами прізвищами вдалося забрати до 5% голосів українців, повідомили у комітеті виборців України.
 
Комітет виборців України
 
Всього за осіб, які мали однакові прізвища з більш відомими кандидатами, проголосували 90 тис. 878 виборців. В середньому в залежності від округу двійники отримували від 0,06% до 5% голосів виборців.
 
За даними Комітету, в деяких округах кандидати-двійники відбирали голоси відразу у кількох претендентів на перемогу. А у низці округів високий результат кандидатів-двійників прямо вплинув на переможця виборців.
 
Комітет виборців України
 
Технологія клонів показала свою дієвість на цих виборах. В результаті її використання десятки тисяч українських виборців помилилися при заповненні бюлетенів і проголосували за клонів, а не справжніх кандидатів. В умовах короткої виборчої кампанії ця технологія стала однією з найефективніших, оскільки у кандидатів не було достатньо часу, щоб ефективно донести до громадян інформацію про своїх двійникв.
 
За даними комітету на позачергових парламентських виборах цьогоріч балотувався 161 кандидат-двійник, які були висунуті в 48 округах.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу