Пациенты смогут проверять оригинальность лекарств через мобильное приложение

25 июля 2019, 14:36
 

В Україні вирішили оголосити боротьбу з фальсифікованими медикаментами. Ліки будуть кодувати, а значить покупці зможуть самостійно перевіряти оригінальність препарату. Нововведення планують ввести вже з вересян цього року. Спочатку це буде пілотний проект, а згодом запровадять повномасштабну систему з обов’язкового маркування та проведення моніторингу обігу медикаментів.

Вже найближчим часом українцям не доведеться сумніватися оригінальний медпрепарат чи ні, принаймі так запевняють в Мінохорони здоров"я. Кажуть, достатньо буде через мобільний додаток сканувати код на упаковці ліків і отримати про них всю інформацію, зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм. На сьогодні тількі іноземні препарати, що реалізуються в Україні, майже всі, мають двомірне кодування. Українські фармкомпанії тільки готуються до нововведень, деякі вже навіть придбали необхідне обладнання і почали кодувати свої ліки. 
 
З вересня цього року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D кодом на упаковці (шляхом нанесення на кожну упаковку лікарського засобу двовимірного штрих-коду). Цей спеціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У рамках пілотного проекту можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб'ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров'я, аптечні заклади. 
 
Таке кодування, зазначають фахівці, дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків - від виробництва чи імпорту  до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Бо всі ці транзакції будуть включені в загальну базу даних, де містиметься і серія ліків, і дата виробництва. 
 
Кабінет Міністрів  України ухвалив постанову  «Про запровадження пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів». Ця постанова - важливий елемент Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.
 
Спочатку стартує пілотний проект. Він буде діяти до кінця 2020-го року. Фахівці оцінюватимуть його ефективність, створюватимуть електронну базу даних і автоматизовану систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. І тільки після запроваджуватимуть і маркування, і мониторинг як обов’язкові. Крім того, з часом, обіцяють і наповнити інформаційну базу медикаментів, це дозволить отримати реальну статистику споживання пацієнтами ліків, в тому числі і за рецептом, а також можливість точно планувати обсяги закупівель медпрепаратів та фінансування державних програм. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу