Правительство увеличило финансирование сферы медицинской науки

24 июля 2019, 12:52
 

Вивести українську медицину на міжнародний рівень. Науковці-медики зможуть отримувати більше коштів за публікації в іноземних виданнях. Відповідну постанову затвердив уряд, який змінив порядок фінансування медичних освітніх установ.

Вже з вересня цього року фінансування медичної науки відбуватиметься за новим принципом. Тепер більше коштів отримають заклади, що займаються науковою діяльністю на сучасному міжнародному рівні та публікують свої роботи у вагомих наукових виданнях. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров"я.
 
Наукові відкриття в медицині можуть кардинально трансформувати систему надання медичних послуг, допомогти зберегти та продовжити життя пацієнта. Старий принцип фінансування науково-дослідних робіт в Україні не був орієнтований на результат: державні кошти йшли не на наукові розробки, а на фінансування ставок. Тепер діє алгоритм, за яким перерозподіляється фінансування між закладами вищої освіти, закладами післядипломної освіти та науковими установами, що належать до сфери управління МОЗ України. 
 
У міністертсві називають такі переваги нового принципу фінансування для медичної науки: ефективне використання коштів платників податків; спрямованість на інноваційні відкриття,  інтеграція української медичної науки у світову науку через публікації в наукових виданнях, що мають імпакт-фактор більше 1 та цінуються за кордоном.
 
Не існує національної медичної науки. Медична наука не може розвиватись в ізоляції. Існує універсальна наука. Тому імпакт-фактор дозволяє справедливо порівняти результативність наукових робіт українських інституцій медичної науки та стимулювати найсильніших.
 
До того ж установи та заклади можуть подавати заявки на грантове фінансування до міжнародних організацій. Міністерство охорони здоров’я вже організувало кілька семінарів в рамках проекту «Міжнародні проекти, конкурси та гранти в Україні”. Вони дозволять науковцям і освітянам зрозуміти особливості подачі заявок на гранти та навчитись встановлювати ефективні контакти з міжнародними партнерами.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу