Соцвыплаты онлайн. В Украине внедрят новую систему государственной поддержки

23 июля 2019, 12:48
 

В Україні до запуску готується нова система державної підтримки E-social, яка буде містити в собі всю наявну інформацію про отримувачів державної допомоги. Відповідну Постанову вже прийняв Кабінет Міністрів, тепер справа за її впровадженням.

В Україні відбудеться модернізація системи соціальної підтримки населення - запрацює Єдина інформаційно-аналітична система управління соцпідтримкою. І відтоді громадяни зможуть отримувати соцвиплати, пільги, соцпослуги та житлові субсидії онлайн. У Мінсоцполітики запевняють, що більше не потрібно буде особисто ходити до органів соцзахисту зі стосом паперів. У системі буде зберігатися вся необхідна інформація, а у кожного отримувача буде свій електронний-кабінет.
 
 
Для отримувачів державної підтримки не буде тотальних змін. Певні трансформації отримають лише сервісні функції. Українцям не потрібно буде особисто бути присутнім під час подання документів – тепер для цього буде механізм E-social з електронною подачею документів, електронним цифровим підписом і е-кабінетом. 
 
І важливим є те, зазначають фахівці, що нова система запроваджує і зовнішній контроль, що дозволить перевіряти співробітників структурних підрозділів системи соціального захисту на предмет корупції.
 
E-Social дозволить:
 
- мінімізувати втручання працівників в процеси оформлення, нарахування та зарахування виплат;
 
- автоматично відстежувати неправомірні призначення виплат, у тому числі методом перехресних перевірок;
 
- фіксувати усі кроки користувача системи, що унеможливлює видалення неправомірних дій;
 
- контролювати прозорість процесу оформлення послуги. 
 
Зараз фахівці працюють над тим, щоби створити єдину базу, до якої зберуть дані про тих, хто претендує на будь-який вид допомоги від держави. А вже восени наступного року всі вони перейдуть у нову систему. Більш того, вона буде інтегрувати з іншими суміжними структурами: фіскальною службою, системами Пенсійного фонду, Міграційної служби і всіма іншими, які мають відношення до отримання соціальних послуг.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу