Для библиотек ОТГ закупят 675 тысяч книг на сумму 87 миллионов гривен

23 июля 2019, 11:38
 

До українськийх бібліотек цьогоріч планують закупити 675 тисяч книжок на 87 мільйонів гривень. Кабмін вже схвалив список книг для держзакупівлі і передачі їх до читалень. Така централізована закупівля, зазначають в "Українському інституті книги", спрямована на популяризацію читання та реформування бібліотечних відділів, а кінцева мета - це донесення найкращих книжок до всіх читачів в Україні.

Адмінреформа, яка зараз набирає обертів, передбачає децентралізацію. Це значить, що ОТГ, залишаючи в себе вагому частку податків, зобов’язані будуть утримувати свої заклади культури, освіти й охорони здоров’я. І це значить, що ОТГ будуть утримувати бібліотеки і поповнювати їхні фонди власним коштом, без дотацій з держбюджету. На жаль, далеко не всі громади готові взяти на себе цю відповідальність і ці витрати. Завдання держави в умовах адмінреформи залишається незмінним: забезпечити рівний доступ до книжок та інформації, надати можливості для саморозвитку всім мешканцям України. Якщо й передавати цю відповідальність  повністю на місця, потрібен, принаймні, перехідний період в 3-5 років, коли книжки у видавців обиратиме і закуповуватиме державна установа. 
 
Майже половина книжок, що надійдуть до бібліотек - це твори сучасних українських авторів. Крім того, стане ширшим і жанровий асортимент, з’являться, наприклад, комікси. Частка літератури для дітей і підлітків прицьому становитиме близько 40%, науково-популярної та художньої майже по 30%, ще 4% довідкової та громадсько-політичної. Найближчим часом вже розпочнуться переговорні процедури з кожним з 80-ти видавців, книжки яких були обрані Експертною радою "Українського інституту книги" для держзакупівель. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу