Рада приняла Избирательный кодекс Украины

11 июля 2019, 16:23
 

В останній день роботи Верховна Рада VIII скликання ухвалила новий Виборчий кодекс. "За" проголосували 230 народних обранців. Депутати розглянули більше 4000 поправок та прийняли документ з 17 спроби.

Парламент затвердив в другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу. Документ запроваджує пропорційну систему парламентських виборів за відкритими списками.  Передбачається, що в кодексі буде збережено прохідний бар'єр до парламенту на рівні 5%. Нардепи одним голосуванням затвердили пакет правок, яких було більше 4 тисяч.
 
Андрій Парубій голова Верховної Ради України
 
Ви не розумієте, яку помилку допускають ті, хто не голосує. Дайте всі три голоси. Я прошу колеги зайти в зал і зайняти всі робочі місця. Ми маємор в залі голоси. Деякі люди займають нечесну позицію. Нам зараз треба дуже просто, нам треба, щоб фракції дали стілько голосів, як давали.
 
Поправки до кодексу підтримали 227 народних депутатів, а сам проект кодексу - 230. Кодекс ухвалили з 17 спроби в останній день роботи Верховної Ради VIII скликання.  Кодекс складається з трьох книг - загальна частина, загальнонаціональні вибори і місцеві вибори. У кодексі визначено органи адміністрування виборчих процесів, порядок реєстрації виборців і ведення списків виборців, питання фінансового та матеріально-технічного забезпечення виборів, інформаційного забезпечення та передвиборчої агітації, а також підготовки та проведення голосування і підрахунку голосів. Виборчий кодекс набуде чинності 1 грудня 2023 року.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу