Украинцы стали меньше пользоваться наличкой - эксперты

9 июля 2019, 13:06
 

Майбутнє за безготівковими розрахунками. Таку думку висловлюють експерти спираючись на те, що обіг готівкової гривні за перше півріччя 2019 року зменшився на 2%. Крім того, українці накопичують валюту великими купюрами.

За перше півріччя 2019 року обіг готівкової гривні зменшився. Про це повідомляють експерти та пов"язують це з використанням безготівкових платежів та накопиченням коштів у купюрах великих номіналів.
 
Михайло Демків фінансовий аналітик
 
Готівкової гривні в обігу стало менше. За перше півріччя 2019 – на 2%, а за кількістю – на 4,5% менше. І якщо 500-гривневих банкнот стає все більше, то сотні і п’ятдесятки все менш часті гості в гаманцях (і будемо відверті, під матрацами) українців. Зараз купюри в 20, 50, 100 грн втрачають популярність, їх кількість скорочується. Так, п’ятдесяток стало на 42% менше, ніж в 2015-му. А п’ятисотки становлять більше половини від усіх надрукованих гривень в обігу за рахунок високого номіналу. Вони популярні для накопичень, великих розрахунків. 
 
Але майбутнє за безготівкою, впевнений експерт, питання в тому, хто створить умови для платежів – банки чи соцмережі та оператори мобільного зв’язку. За даними Нацбанку, частка безготівкових платежів в торгових мережах подолала межу у 51%. Таким чином, більше половини покупок здійснюється за допомогою електронних засобів. При цьому, кожна десята картка і майже 80% торгових терміналів – безконтактні. Крім того, регулятор планує впровадити стандарт для платежів з використанням QR-кодів. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу