Первоочередное поступление и дуальное образование: какие новации предлагает МОН?

9 июля 2019, 13:55
 

Продовжимо тему доріг, але доріг у майбутнє. Абітурієнти, які обрали свій шлях в педагогіці або медицині, можуть отримати право першочергового вступу.

Цьогоріч запрацює механізм першочергового вступу. Абітурієнти, які бажають отримати педагогічну або медичну освіту, матимуть відповідний пріоритет. Але за умовою, що вони відпрацюють протягом 3х років у сільській місцевості за обраним фахом.  
 
Анжеліка Кернична державний експерт директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН
 
Щоб скористатися такою можливістю, вступники повинні пройти конкурс на місцях та укласти угоду про відпрацювання. Такі вступники подають заяву в паперовій формі і додають до неї угоду.
 
Окрім новацій на медичних та педагогічних спеціальностях, МОН пропонує затвердити дуальну форму здобуття профтехосвіти. Тобто студент отримуватиме не лише теоритичне, а й практичне підгрунтя за обраним фахом.
 
Завданням дуальної форми здобуття освіти є забезпечення відповідності якості професійної освіти вимогам ринку праці з урахуванням поточних і перспективних потреб Суб'єктів господарювання усіх організаційно-правових форм і форм власності, а також розвитку державно-приватного партнерства у сфері професійної освіти. Фінансування здобуття професійної-технічної освіти за дуальною формою може забезпечуватися за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фізичних, юридичних осіб, інших додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу