Жертвам мошенников банки будут возвращать деньги на протяжении суток

5 июля 2019, 13:40
 

У Нацбанку запровадили постанову, згідно з якою банки повинні будуть повертати кошти людям, постраждалим від шахраїв. Ще одне нововведення - перевірка людей перед видачею кредитів.

Інтернет-продажі. Саме у цій сфері, розповідають юристи, найчастіше люди стикаються із шахрайськими діями. Зачасту відсилають кошти, а товар не отримують. Крім того, є випадки, коли шахраї списують кошти з карток. Повернути втрачене, переконують, не завжди вдається, адже механізм складний. Зачасту у банках посилаються на постанову номер сімсот п'ятдесят. У ній вказано - банк несе відповідальність за повернення грошей тільки з моменту, коли клієнт повідомить йому про інцидент. Тобто банк не несе відповідальність за ті гроші, які шахраї зняли до того.
 
Олена Алехіна адвокат
 
Такая позиция банка - она незаконна, она противоречит требованиям закона, статься 1073 Гражданского кодекса Украины, которая говорит о том, что банк несет ответственность и обязан немедленно вернуть несанкционированно списанные средства. Единственное - там была такая оговорка, если иного не предусмотрено законом или договором. Так вот с помощью договорного, скажем так, обговаривания этого момента банк и пользовался тем, что мог затягивать эту процедуру.
 
Але проблема в тому, що у договорах прописані умови, які люди не читають і часто потрапляють на гачок. Тепер це має змінитись. У Нацбанку планують ввести нові правила - зобов'язати банки повертати протягом дня кошти людям, постраждалим від шахрайських дій. Однак поки що це пілот, а запрацюють новації лише з першого грудня. Фінустанови повертатимуть, але проводитимуть власне розслідування. У разі, якщо кошти зникли за вини клієнта - їх забиратимуть, а ще вимагатимуть компенсації за розслідування. 
 
Олена Алехіна адвокат
 
Клиент должен помнить, что он немедленно должен позвонить и сообщить банку. Если вы в телефонном режиме делаете заявку, обязательно потребовать у банка номер заявки, они обязаны вам предоставить номер заявки, принятой от вас. Я бы рекомендовала по возможности сохранить телефонный разговор или все переписки с банком, чтобы можно было в случае чего использовать в качестве доказательств в суде.
 
Також Олена Алехіна радить під час покупок у інтернеті просити у продавця першу сторінку паспорта. Так можна себе вберегти, бо шахраї не це підуть. Крім того, наголошує, що з банків не можуть телефонувати та запитувати паролі, секретні дані. У разі таких дзвінків - потрібно повідомити фінустанову.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу