Опасно! Пожары! В Украине объявлен чрезвычайный уровень пожарной опасности

25 июня 2019, 15:04
 

Літо в розпалі і спека, яка панує от вже як кілька тижнів, дедалі стає небезпечною. Так в Україні надзвичайний рівень пожежної небезпеки, про що українців попереджають в службі ДСНС. Адже існує великий ризик загорянь.

На вулиці спека і задуха. Стовпчик термометру щодня, як правило, перевищує 30-ти градусну позначку. І як попереджає Державна служба з надзвичайних ситуацій в Україні найближчі дні буде переважати найвищий рівень пожежної небезпеки 
 
Увага! За прогнозом УкрГідрометцентру, до 27 червня в Україні, крім західних та більшості районів Житомирської області, утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. При цьому через високий рівень пожежонебезпеки значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж в природних екосистемах та на відкритих територіях. 
 
Тож фахівці застерігають не заїжджати до лісу на автомобілях, не залишати після себе непогашені багаття чи недопалки, бо найменша іскра в одну мить може спричини пожежу, гасити яку досить довго і складно. Особливу увага щодо дотримання правил і на сільськогосподарських угіддях, в місцях збирання, переробки та зберігання зернових. Адже як зазначають рятувальники, основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах є необережне поводження з вогнем, навмисне випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
 
У період збирання врожаю категорично забороняється:
 
- палити біля хлібних масивів, розкладати багаття на полях та поблизу них;
 
- спалювати стерню, полювати неподалік ланів;
 
- допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;
 
- зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння;
 
- обов'язкова наявність іскрогасників на тракторах. 
 
Дотримання цих вимог, запевняють вогнеборці, є гарантією збереження врожаю від пожежі і не тільки у ці дні, коли оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки, а в подальшому. Бо літо у розпалі і спеки ще не минути. Щоправда поки у Харкові вона дещо трохи спаде, буде подекуди +28 і місцями навіть опади.  
 
26 червня. Без істотних опадів. Температура повітря знизиться вночі по місту 13-15°, вдень 26-28°. 
 
27 червня. Місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер місцями з поривами 15-20 м/с. Вночі +13-18°, вдень 28 — 33°.
 
28 червня. Короткочасний дощ, гроза. Вітер з поривами 15-20 м/с. Температура повітря: вночі 15-20°, вдень 22 — 27°.
 
Щодо погоди у вихідні, то згідно прогнозу, що оприлюднює сьогодні гідрометцентр, стовпчик термометру понизиться до позначки +22  і також можливий невеличкий дощ. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу