В МОН разъяснили какие категории населения имеют право вступить в вуз по результатам собеседования или экзаменов

19 июня 2019, 15:29
 

Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - вісім. Міністерство освіти та науки України роз'яснило цьогорічні правила щодо використання пільг.

У Міністерстві освіти та науки України роз'яснили , які категорії населення цьогоріч мають право вступити до вищого навчального закладу за результатами співбесіди та іспитів. 
 
Олег Шаров очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН 
 
Традиційно в умовах прийому до вишів виписані усі категорії вступників, які мають право на пільговий вступ. Зараз, напередодні активної фази вступної кампанії, МОН розіслало приймальним комісіям роз'яснення щодо використання цих пільг. Там, зокрема, є докладна інформація щодо документів, зразки довідок та посвідчень, які має пред'явити вступник.
 
Так, на пільговий вступ за результатами співбесіди мають право три категорії населення.  
 
Так, право на вступ за співбесідою мають:
 
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
 
- деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким право на отримання таких пільг надано законом;
 
- особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти - за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення 
 
А за результатами іспитів на вступ мають право вісім категорій населення. Це діти-сироти, або ті, хто позбавлені батьківського піклування; ті особи, які визнані постраждалими учасниками бойових дій; та ті, хто проживає на тимчасово окупованій території, а також ті громадяни, які цьогоріч не брали участі в основній чи додатковій сесіях ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану. Повний перелік всіх категорій розміщений на сайті Міністерства освіти та науки України у розділі "Вступна кампанія 2019". Також там можна знайти інформацію про вступників, які матимуть можливість перевестися на вільні місця державного замовлення та отримати рекомендації до зарахування. Крім того на порталі МОН прописані нововведення цьогорічної вступної кампанії. 
 
Олег Шаров очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН 
 
Однією з новацій цьогорічної кампанії є те, що правом перевестися на бюджет тепер зможуть скористатися й діти з багатодітних сімей. Проте треба врахувати, що їхній конкурсний бал має бути менший від прохідного бала не більш ніж на 15 балів.
 
Так прийом документів до вищих навчальних закладів розпочинається з 10 липня та триватиме до 16-го, вступні іспити проводитимуться з 17 по 22 числа,  а співбесіди - з 17 по 19-те. До 22 липня вступники мають виконати вимоги до зарахування і того ж дня має відбутися само зарахування на бюджетні місця.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу