Новые подходы к образованию: в Украине заработает сетевая форма обучения

19 июня 2019, 15:26
 

В Україні з 1 липня запроваджується мережова форма навчання. Планується, що відповідне нововведення допоможе якнайкраще організувувати освітній процесс.

Школи зможуть організувати для дітей мережеву форму здобуття середньої освіти. У МОН вважають, що це допоможе побудувати індивідуальне та більш цікаве навчання. Все це передбачено Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти. Воно набуде чинності 1 липня.  
 
Лілія Гриневич Міністр освіти і науки 
 
Серед новацій цього Положення – механізм впровадження мережевої форми здобуття освіти. Це дає школі реальний інструмент для взаємодії із закладами культури, фізкультури і спорту, міжшкільними ресурсними центрами та іншими суб’єктами освітньої діяльності. Навчання за мережевою формою може організовуватись як для всього класу (групи), коли у закладі, наприклад, немає вчителя, а окремі уроки може надавати профільний гурток чи організація з хорошими спеціалістами, так і для окремих учнів, які вже десь додатково навчаються. По суті, це розширює доступ дітей до різних ресурсів і можливостей, ефективно використовуючи їхній час.
 
Запропонувати закладу впровадити мережеву форму можуть як учні і батьки, так педагогічні працівники та інші заклади, які зацікавлені у такій співпраці. Механізм такий: школа та партнер укладають договір, у якому буде визначено освітню програму та її компоненти, що забезпечуватимуться у взаємодії, механізми фінансування, використання ресурсів та інші умови їхньої співпраці. Крім того, цей підхід буде відноситися й до роботи вечірніх шкіл.
 
Лілія Гриневич Міністр освіти і науки 
 
До цього часу учні, які не могли навчатися за денною формою, робили це тільки у вечірніх школах. Відтепер на вечірній формі можна буде отримати освіту з 14 років у будь-якій звичайній школі, що відкриє на своїй базі таку форму навчання. Також освіту можна буде отримати прискорено у 10-11 (12) класах, але тільки якщо учень продемонструє достатній та високий рівень навчальних досягнень (від 7 та до 12 балів).
 
Для вечірніх шкіл це означає, що вони зможуть продовжити функціонувати як заклади загальної середньої освіти, в яких організовано вечірню форму здобуття освіти. Для цього необхідно внести відповідні зміни до назви закладу, статуту та затвердити це засновником.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу