Такого в Украине еще не было. Полигон в Дергачах превратят в зону отдыха

15 мая 2019, 16:19
 

В Дергачах велитенське сміттєзвалише, загальною площею в 13 гектарів, незабаром нагадуватиме зону відпочинку. Оскільки там запланували роботи з рекультивації. На розсуд громадськості сьогодні в Депргачах презентували сам проект.

Повна відсутність викидів в атмосферу. І територія більше схожа на рекреаційну зону із висадженими деревами та газоном. Саме так виглядатиме полігон в Дергачах, куди досі звозять тверді побутові відходи з Харкова. І добитися таких результатів планують завдяки рекультивації сміттєзвалища. Якраз на загальногромадських слуханнях, що пройшли у Дергачах, презентували сам проект в деталях. Як зазначили фахівці, роботи на діючому полігоні повинні стартувати вже за кілька місяців. 
 
Юрій Cуярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"  
 
Вся площадь действующего полигона будет закрыта специальной геомембраной, которая предотвращает выделение в атмосферу вредного полигонного газа. Затем будет уложена специальная система дренажирования , которая будет собирать под геомембраной весь газ, который там образуется. Так же будут пробурены порядка 37 скважин в тело полигона, из которых так же будет добываться биогаз. За тем вся эта система закрывается слоем дренажного песка. За тем полметра земли и сверху порядка 30 сантиметров слой плодородной земли.
 
Всі роботи з рекультивації сміттєзвалища проводитимуться відповідно до найновіших технологій, що застосовуються в країнах Європи. А це допоможе повністю прибрати викиди парникових газів та забруднення атмосфери. А з біогазу вироблятимуть електроенергію. Громадськість, яка прийшла на презентацію, проект підтримала. Відтак вже найближчим часом на умовах незалежного конкурсу буде обраний підрядник, що проводитиме всі заплановані роботи. 
 
Олег Григорський головний спеціаліст Міністерства екології України
 
Честно говоря, в Украине такого глобального и такого грандиозного проекта мы еще не встречали. Опять таки, вы сами видели на презентации, это не просто куча мусора утрамбована экскаваторами, а серьезное сложное инженерное сооружение, которое позволяет, чтобы и воды не попадали и не пачкали обычные воды и атмосфера будет защищена. Это будет облагороженное место, где люби просто будут отдыхать. Потому, что запаха не должно быть никакого.   
 
Як тільки на діючому полігоні розпочнуться роботи з рекультивації, а це близько 13 гектарів відходів, Харків налаштований відкрити перші дві мапи на новому полігону. Що є частиною нового сміттєпереробного комплексу, що зараз Харків будує поруч із старим сміттєзвалищем в Дергачах. Наразі темпи робіт з його зведення відповідають всім графікам. 
 
Юрій Cуярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами" 
 
То, что касается строительства нового тела полигона порядка 70%. Промышленной зоны, там, где у нас будет мусоросортировочная линия где-то порядка 20%. Но мы рассчитываем, что за период весенний и осенний у нас намного быстрее будут выполняться объемы работ. И, в принципе, строительство всего комплекса планируется завершить до конца следующего года. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу