Парламент принял закон о государственном языке

25 апреля 2019, 13:41
 

Верховна Рада України прийняла Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". "За" проголосували 278 народних депутатів.

Yan Dobronosov

Yan Dobronosov

Відповідно Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків повинні зокрема: керівництво держави, депутати; судді, прокурори; службовці Національного банку України; офіцери-контрактники; педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я. За невиконання вимог закону посадовців штрафуватимуть. Також документ передбачає, що кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. 
 
Андрій Парубій голова Верховної Ради України
 
Це історичний момент. Голосуємо за справедливість, за гідність, за нашу найбільшу силу. Голосуємо за мову. 
 
Державна мова повинна застосовуватися у театральних виставах, та при дубляжі кінофільмів, на телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ. У кожному місці розповсюдження друкованих видань,  україномовних газет та журналів має бути не менше 50%. Сайти повинні завантажуватися українською. Крім того,  держава гарантує право на отримання освіти державною мовою, хочу у законі не передбачено безоплатного навчання. Норми документу не розповсюджуються на приватне спілкування та релігійні обряди. Законопроект був прийнятий ще у жовтні минулого року, і за цей час до нього внесли понад 2000 поправок. Парламент на пленарному засіданні завершив розгляд поправок та, нарешті, ухвалив закон. Його підтримали 278 народних депутатів. 
 
Андрій Парубій голова Верховної Ради України
 
За Україну, за перемогу україніську. 278-"за". Рішення прийняте.
 
Крім того, після підписання закону президентом, в Україне буде створена Нацкомісія зі стандартів української мови, яка опрацьовуватиме та затверджуватиме стандарти державної мови. Також з'явиться посада Уповноваженого із захисту української мови. Мовний закон, згідно тексту, оприлюдененого на сайті Верховної Ради набуде чинності за 2 місяці з моменту опублікування, а норми про адміністративну відповідальність за його порушення - через 3 роки.
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу