Лесники Харьковщины просят отдыхающих не разводить костры в лесах

23 апреля 2019, 15:46
 

Відпочити так аби не наробити біди. До цього закликають всіх лісівники Харківщини. За статистикою кожна п'ята родина на Великодні свята йде на пікнік до лісу.

Відпочинок на свіжому повітрі, що не завжди може закінчитися добре. Вже цими вихідними харківські лісники готуються бути на поготові. Щорічно на великодні свята і маївку ліси заполоняють тисячі відпочиваючих. Як правило, кожен такий пікнік, не обходиться без шашликів. Хранителі природи попереджають - гра з вогнем у лісі небезпечна! Хвойна підстилка вже давно досить суха. Вогонь за лічені хвилини може поширитися на кілометри і у ньому можуть опинитися гектари дерев.
 
Сергій Желтоног начальник відділу охорони і захисту лісу Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
 
Якщо аналізувати минулий рік, то 2018 рік виникло 120 лісових пожеж. Пожежами було пройдено 96 гектарів лісових насаджень. Якщо аналізувати ці 120 пожеж, у 3 випадках не вдалося вчасно загасити і пожежа розповсюджилася на значну площу. Нажаль, статистика свідчить про те, що практично всі лісові пожежі виникають з вини населення. 
 
Сергій Желтоног додає, що причиною пожежі може стати навіть маленький незагашений недопалок. Що принесе багато біди. Насадження, що вирощували десятками років можуть знищитися за лічені хвилини. До того ж, кажуть лісівники навесні пробуджується не тільки природа але і фауна. Адже саме в цей період збільшується популяція мешканців лісу.
 
Віктор Оробей директор ДП "Балаклійське лісове господарство"
 
Ліс, виконуючі свою екологічну функцію служить домівкою для птахів, комах та тварин. І тому люди не замислюються, коли вони приходять в ліс відпочивати і незагашуючі свої вогнища цим самим вони знищують домівку фауни нашої території. на якій у нас є велика популяція як і зайців, так і косуль так і дикого кабану. Тож якщо ми так будемо відноситися до нашої природи, то з часом у нас нічого не залишиться - ні тварин, ні комах, ні птахів у лісі. 
 
Тож лісівники закликають всіх, хто вирішив провести вихідні в лісах не розводити багаття, і навіть, відмовитися від смаження шашликів. До того ж просять всіх бути свідомими та не смітити. Все, що залишиться від пікніку зібрати у пакети та вивезти і викинути у контейнери. Тим самим не перетворювати хвойні насадження на суцільні сміттєзвалища.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу