Вождение в нетрезвом виде - уголовный проступок. Президент подписал соответствующий закон

22 апреля 2019, 14:40
 

Управління автівкою, шахранство, хуліганство будуть вважатися кримінальними проступками. Президент підписав відповідний закон, що набуде чинності 1 січня 2020 року.

Діяння за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 3 тисисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - а це 51 000 грн або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі, - тепер розглядатиметься як кримінальний проступок. Президент України підписав відповідний закон, що набуде чинності 1 січня 2020 року. За думкою авторів ініціативи,  цей документ значно спростить роботу органів розслідування та розгляд в суді незначних кримінальних правопорушень.
 
Прийнятий закон вносить норму про управління транспортом в стані сп'яніння в Кримінальний кодекс, зробивши це кримінальних проступком. До кримінальних проступків також будуть відноситися такі поширені злочини як крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.
 
Займатися розслідуванням кримінальних проступків будуть посадові особи підрозділів дізнання Національної поліції. Процедура проводитиметься у формі дізнання не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на термін до одного місяця.
 
Якщо випадок невідкладний, дізнавач поліції може до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань оглянути місце події, зафіксувати пояснення, провести медичний огляд, отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів, вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи.
 
Згідно закону, прокурор повинен не пізніше трьох днів після отримання повідомлення щодо підозри особі разом з матеріалами дознання або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали та продовжити термін розслідування, або звернутися до суду з обвинувальним актом. Останні ж в свою черчу мають протягом 5 днів призначити розгляд. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу