Гонки роботов: в Харькове состоялась олимпиада "Робофест 2019"

18 апреля 2019, 15:28
 

Молоді винахідники з усієї країни змагались в олімпіаді "Роботофест Харків 2019". Під час заходу учасники продемонстували власні розробки та боролись між собою у трьох номінаціях. Наша Яна Щетиніна теж побувала на олімпіаді і дізналась, що організатори тепер планують вийти на міжнародний рівень.

- Датчики воспринимают линию и приносят их в центр, как у нас мозги, а эти мозги посылают сигнал на двигатель и он крутится.
 
Іван Ткаченко детально розповідає про механізм роботи машини, що розробив самостійно. Школяр вже приблизно рік цікавитися робототехнікою, каже, його батько завжди займався елекроприладами, тож він і надихнув хлопця спробувати власні сили у цьому напрямі. Іван розповідає, почав ходити до гуртку, та згодом, коли вже з"явилися набутки та вміння, взяв участь у всеукраїнській олімпіаді "Робофест 2019", що проходить в Харківському політехнічному інституті.  
 
Іван Ткаченко школяр (Суми)
 
Я приготовил машину для конкурса езда по линии, она выполняет такое же самое действие как называние, она ездит по линии, сигналы из датчика поступают на двигатель. Это примерно занимало 2 месяца.
 
Загалом, у цьому заході взяли участь 6 шкільних та 38 студентських команд зі всієї України. Винахідники змагалися в 3х номінаціях - сумо, роборейс та слідування по лінії, де автономні машини мали за максимально короткий термін проїхати від старту до фінішу чітко по накресленій лінії. Тож завдання для всіх було однаковим - підготувати справного та мобільного робота. Цей захід проходить вже вчетверте. Організатори зазначають, головна мета - популяризувати фах інженера.  
 
Сергій Семенов заведующий кафедры вычислительной техники и программирования  НТУ "ХПИ"
 
Идея данного мероприятия в первую очередь - это повысить мотивационную составляющую наших студентов и школьников, повысить престижность инженерной специальности. И студенты, и школьники здесь на этом мероприятии имеют уникальную возможность свою теорию подкрепить, свои теоретические знания подкрепить практической деятельностью и соревнованиями на практике.
 
Також, додає Сергій Семенов, учасники можуть якнайкраще продемонструвати свої здібності, а це стане їм лише в нагоді, як в навчанні так і подальшому працевлаштуванні. 
 
Сергій Семенов заведующий кафедры вычислительной техники и программирования  НТУ "ХПИ"
 
Мы все следим за ними и готовы предложить на рынке труда этих ребят, а школьников мы отбираем себе в качестве абитуриентов в качестве будущих наших студентов.
 
Данило Петров студент (м. Харків) 
 
Мое будущее скорее всего будет связано с этим, но программирование не просто, а каких-нибудь маленьких компьютеров и написание их драйверов. тут основа лежит та же самая, программирование на том же языке, но немного упрощенно, поэтому для меня - это движение в будущее.
 
Тож цей захід вже став традиційним для Харкова. Щороку він об"єднує креативну та талановиту молодь країни. Наступного року організатори планують виходити вже на міжнародний рівень. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу