За несвоевременную оплату коммуналки украинцам начислят пеню

18 апреля 2019, 14:21
 

З 1травня вводиться в дію новий закону "Про житлово-комунальні послуги". У разі несвоєчасної сплати за комунальні послуги, українцям нараховуватимуть пеню. Як нові норми застосовуватимуть у "Харківводоканалі" дізнавалися наші кореспонденти.

Закон "Про житлово-комунальні послуги" набуває чинності з 1 травня. Відповідно документу, якщо виникає заборгованість зі сплати послуг за водопостачання та водовідведення, то абонентів чекають додаткові витрати.
 
Тарас Грущак директор Департаменту збуту КП "Харківводоканал"
 
В законе четко прописано, что после возникновения просроченной задолженности, абонент оплачивает 0,01% от суммы долга за каждый день просрочки. То есть нашим предприятием будет начисляться пеня за каждый день просрочки за неоплаченные услуги, либо за ту сумму недоплаченных услуг, которую абонент не внес на счета нашего предприятия. 
 
Законом пердбачено, що сума пені не може перевищувати 100% суми заборгованості. Оплату за послуги необхідно вносити не пізніше 20 числа наступного місяця після проведення нарахувань. Комунальники нарікають: абоненти заборговали за послуги водопостачання та водовідведення більше ніж 440 мільйонів гривень. Та закликають своєчасно вносити оплату, бо інакше звертатимуться до суду.
 
Тарас Грущак директор Департаменту збуту КП "Харківводоканал"
 
Суды выносят решения о взыскании этой задолженности и абоненту невыгодно допускать до этой ситуации, необходимо оплачивать. Потому что при взыскании через суд абонент платит первое: общую сумму этой задолженности, второе: начисленную сумму пени по новому закону о жилищно-коммунальных услугах. Более того, мы взыскиваем через суд с абонента наши дополнительные затраты, которые мы понесли в связи с подачей иска в суд - судебный сбор. 
 
За словами комунальників, через борги абонентів, підприємство перебуває у скрутному становищі, але намагається надавати послуги на необхідному рівні.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу