Курсы доллара и евро в Украине упали ниже психологических отметок. Что будет дальше?

25 марта 2019, 15:06
 

Курси долара і євро в Україні впали нижче психологічних позначок. У порівнянні з п'ятницею за вихідні американська валюта опустилась нижче 27 гривень.

За один євро тридцять гривень сорок сім копійок, за один долар двадцять шість гривень дев'яносто шість копійок. Саме такий офіційний курс валют встановив Нацбанк. За вихідні "зелений" здешевшав на тридцять копійок. Євро впав на п'ятдесят сім копійок.  
 
Роман Коваленко економіст
 
На сьогоднішній день будь-яких об'єктивних економічних причин для істотної девальвації або зміцнення гривні немає. Коливання курсу в межах 30-50 копійок є природними і пов'язані з ситуативним попитом на валюту з боку великих компаній. Основним чинником впливу на курс гривні на сьогоднішній день є співпраця з МВФ і політична стабільність. Таким чином курс валюти буде коливатися в діапазоні 27 - 27.50 гривень за долар.
 
Проте надалі гривня все ж продовжить знецінюватись. Так, згідно з базовим сценарієм трирічної Бюджетної резолюції цьогоріч середньорічний курс гривні прогнозується на рівні тридцяти гривень п'ятдесяти копійок, а у дві тисячі двадцятому - тридцяти однієї гривні за долар. При цьому у Мінфіні та НБУ неодноразово запевняли - "бюджетний" курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків заради створення "подушки безпеки".
 
У прогнозі МВФ зазначено, що у 2019-му році гривня девальвує майже на 6% - до 28,66 грн / дол., а в 2020-му - ще на 4,5 % до 29,93 грн / дол. У той же час, Стратегія управління державним боргом України передбачає зміцнення курсу гривні в 2019 році до 29,4 грн / дол. У 2020 році очікується зниження курсу гривні до 30,2 грн / дол. 
 
Згідно з "Прогнозом економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки", розробленим в Мінекономрозвитку, на кінець року курс складе двадцять дев'ять гривень сорок копійок і девальвує до трицяти гривень сімдесяти копійок до кінця дві тисячі двадцять першого року.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу