Подкуп избирателей и фальсификация: в ЦИК рассказали об угрозах на выборах

22 марта 2019, 18:52
 

Виборцям, які не знайшли себе у списках виборців або бажають змінити місце голосування, потрібно до 25 березня включно звернутись до органу ведення Державного реєстру виборців. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко. А в Центральній виборчій комісії повідомляють про ризики, які можуть виникнути на виборчих дільницях.

Підкуп виборців та фальсифікація. Саме з такими головними ризиками можуть зіткнутися українці на виборах Президента. Про це повідомляють в Центральній виборчій комісії. 
 
Наталія Бернацька секретар ЦВК 
 
На ділянці найбільш ризиковані варіанти - це коли людина або за гроші буде намагатися винести бюлетень, або коли люди будуть фотографувати бюлетень, щоб відзвітувати.
 
Крім того, додає Наталія Бернацька, прикладом зовнішньої фальсифікації на ділянках може бути крадіжка або псування бюлетеня.
 
Наталія Бернацька секретар ЦВК 
 
Немає ніяких питань до того, як функціонує реєстр, оскільки це найточніша база даних, яка є в країні щодо статусу громадян
 
Що ж до реєстру, то тим, хто не знайшов себе у списках, потрібно до 25 березня, включно, звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців. Як і тим, хто бажає голосувати не за місцем реєстрації. Так вже зробили 100 тисяч громадян. 
 
Павло Петренко міністр юстиції України
 
Перевірити себе у списку виборців можна у два способи: в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців та на виборчій дільниці з 23 березня 2019 року. Тому що існують ситуації, коли виборець відсутній у списках. Але як свідчить статистика, таку проблему мають особи без офіційної реєстрації місця проживання.
 
Голосування в першому турі виборів президента України пройде з 8:00 до 20:00 в неділю, 31 березня. Офіційні результати виборів повинні оприлюднити не пізніше 10 квітня.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу