На Харьковщине лесники в течение года планируют высадить полтора миллиона деревьев

21 марта 2019, 15:15
 

Півтора мільйони хвойних дерев планують висадити протягом року харківські лісівники. І сьогодні вони стали до роботи, адже розпочалась всеукраїнська акція "Майбутнє лісу у твоїх руках".

"Майбутнє лісу у твоїх руках" відсьогодні під такою назвою по Україні стартувала щорічна акція, що триватиме до третьої суботи квітня. До заходу традиційно долучилася і Харківщина. 1 національний парк і кожен з 9 лісгоспів. Так у Балаклії в рамках заходу висаджували однорічні сіянці хвойників, сосни звичайної. Разом створювали нові плантації як лісівники, так і школярі з місцевою громадою.
 
Віктор Оробей директор ДП  "Балаклійське лісове господарство"
 
Сьогодні для лісівників, для лісового господарства дуже значимий день. Це Міжнародний день лісів і так співпало, що сьогодні день весняного рівнодення. І за повір'ям всі рослини, які висаджують вони повинні прийнятися стовідсотково. Тому ми сьогодні ми висаджуємо сосну звичайну на території Балаклійського лісництва. Территория це близько 40 гектарів на які ми плануємо висадити 500 000 саджанців. Ця територія, якщо ви пам'ятаєте, була знищена внаслідок вибухів на Балаклійському арсеналі, це військова частина, і молоді насадження вигоріли. І зараз ми відновлюємо цю територію.
 
Мета проведення акції виховання у людей, а особливо у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень.
 
Сергій Желтоног начальник відділу охорони і захисту лісу Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
 
Головним завданням лісової охорони збереження та примноження лісових багатств. Та головне, не тільки зберегти але висадити нові лісові насадження. Тому що є випадки, коли лісові насадження згоріли, пошкоджені шкідниками та хворобами лісу. Тоді приходиться вирубати та створювати нові більш продуктивні лісові насадження.
 
Цього року в рамках акції "Майбутнє лісу у твоїх руках" планується висадити близько 1,5 млн. сіянців, на площі 339 га. Всього за планами лісгоспів Харківщини на 2019 рік заплановано створення лісових культур на загальній площі 404,5 га, крім того провести природне поновлення на площі понад 25 га.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу