ЦИК Украины отказала ОБСЕ в регистрации 24 россиян наблюдателями на выборах

21 марта 2019, 17:34
 

Центральна виборча комісія відмовила Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ у реєстрації 24 осіб міжнародними спостерігачами на виборах президента.

На початку лютого 2019 року Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє громадянам РФ бути спостерігачами на президентських, парламентських або місцевих виборах в Україні. Саме на нього і посилається ЦВК відхиливши заявки, подані Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ на акредитацію спостерігачів від Росії в складі своєї місії.
 
Як вбачалося з поданих анкет, ксерокопій паспортів осіб, яких запропоновано зареєструвати офіційними спостерігачами від вказаної організації, 24 особи серед запропонованих 684 є громадянами Російської Федерації, які згідно із вимогами закону не можуть бути офіційними спостерігачами. Інші ж від цієї організації були зареєстровані.
 
На даний час Центральна виборча комісія України зареєструвала на виборах президента 160 спостерігачів від офіційних європейських установ. 
 
Спостерігати за виборчим процесом 31 березня 2019 року буде шість спостерігачів від громадської спілки Міжнародне співтовариство з прав людини, 36 - від Парламентської асамблеї ради Європи, 118 - від Парламентської асамблеї організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
 
Всього під час виборів президента України на дільницях знаходитимуться майже 1130 офіційних спостерігачів від 13 міжнародних організацій та 10 іноземних держав. Вибори Президента України відбудуться 31 березня. За данними ЦВК  для першого туру підготують 30 мільйонів 440 тисяч бюллютенів. За даними Держреєстру вибоців України кількість громадян, які мають право брати участь у голосуванні - 29 мільйонів 940 тисячі осіб. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу