Нафтогаз снижает цены на газ для населения

20 марта 2019, 14:21
 

НАК "Нафтогаз України" оприлюднила нові цінові пропозиції на природний газ, що діятимуть вже з 1 квітня цього року. При цьому як для побутових, так і для промислових споживачів. Ціна на блакитне паливо буде нижча.

З квітня Нафтогаз буде поставляти газ побутовим споживачам за нижчою ціною. Нижче ніж вона встановлена Кабміном - по 8,38 грн за кубометр. Про це повідомляє прес-служба компанії на своєму офіційному сайті.
 
В березні компанії Нафтогазу скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів. Враховуючи це, ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів в Кіровоградській області та інших регіонах на 2%, не встановлюючи максимально можливу торгову націнку постачальника, що дозволена законодавством. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів ГПК "Нафтогаз України" складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м (включно з ПДВ та витратами на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).
 
Як зазначається, ринкові ціни на газ коливаються в залежності від балансу попиту і пропозиції. Зараз баланс такий, що ринкові ціни в квітні стали нижче регульованої ціни для населення, відзначили в НАК.
 
Ми запропонували уряду скасувати постанову 867, яка регулює ціни для населення і вимагає підняти ціни на 15% з 1 травня. Цією ж постановою нас зобов'язують продавати газ приватним компаніям облгаззбутам - посередникам, які заборгували нам мільярди за газ. Ця схема вигідна тільки одному суб'єкту ринку - тим самим облгаззбутам, які завдяки йому мають гарантований ринок збуту, гарантованого постачальника (Нафтогаз) і можливість скільки завгодно не платити за газ. 
 
Водночас для промислових споживачів Нафтогаз знизить ціни з квітня відразу на 19%. Раніше глава уряду Володимир Гройсман дав доручення Нафтогазу і Мінфіну почати дискусію з Міжнародним валютним фондом, щоб не допустити підвищення цін на газ для населення через те, що вартість імпортного газу зараз нижча від регульованого тарифу.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу