Голосование не по месту регистрации: избирателям выдадут специальные удостоверения

20 марта 2019, 15:45
 

Виборці, які голосуватимуть не за місцем реєстрації - мають отримати спеціальне посвідчення. Воно дозволить взяти участь у виборах за місцем проживання або у будь-якій іншій зручній локації.

Обрати зручну дільницю у відповідному розділі на сайті Держреєстру виборців, записати її номер та адресу. Це перше, що потрібно зробити аби мати можливість проголосувати не за місцем реєстрації. Далі необхідно звернутись до регіонального відділу ведення Держреєстру виборців. При собі потрібно мати документи, що нададуть право змінити місце голосування. 
 
Відповідно до закону "Про Державний реєстр виборців", тимчасова зміна місця голосування повинна бути обгрунтована. Причиною для цього може стати відрядження, проживання не за місцем реєстрації, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування на лікуванні тощо. У кожному з цих випадків потрібно подбати про документи, що підтверджують причину. Наприклад: довідка з місця навчання або роботи, договір оренди житла, путівка в санаторій, проїзні документи, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи. 
 
Також обов'язковий документ для цієї процедури - паспорт громадянина України. У регіональному відділенні держреєстру потрібно написати заяву. Всі адреси таких центрів є на офіційному сайті. 
 
Для переселенців немає необхідності підтверджувати документально необхідність зміни ділянки для голосування. Держреєстр приймає зміни до 25 березня 2019 року. Після того, як ви подали документи, вам повинні видати на руки спеціальне посвідчення про зміну місця для голосування. З цим папером ви можете прийти на свою виборчу дільницю.
 
Зміни потрібно перевірити онлайн. Ваше прізвище у Держреєстрі має з'явитись до 26 березня. У разі повторної необхідності зміни місця для голосування у другому турі, документи доведеться подати ще раз. Тоді теж видаватимуть спеціальні посвідчення.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу