В Харькове всерьёз хотят взяться за проблему детской наркомании

21 февраля 2019, 16:26
 

За статистикою вік наркомана молодшає з кожним роком. У зоні ризику опинилися учні 8,9, 10 та 11 класів. У Харкові вирішили грунтовно підійти до цієї проблеми. Наразі за сприяння ряду фахівців розробляється ціла програма як протидіяти розповсюдженню наркотичного зілля серед дітей.

Проблема, що може кардинально змінити долю починаючі з юних років. Це про наркоманію, що за статистичними даними, щороку забирає життя та здоров'я кількох тисяч дорослих та дітей. Солі, спайси та інші суміші. Виступити проти розповсюдження накотиків вирішили батьки учнів Новобаварського і Холодногірського районів. Зі своєю пропозицією вони звернулися до депутата Харківської обласної ради Олександра Ткаченка. Запропонували запровадити програму, що допоможе у вирішенні цієї проблеми. Депутат почув людей і провів першу нараду. Запросив представників громадських організацій, психологів, правоохоронців та представників батьківських організацій. Дмитро Криворучко - наркоман з багаторічним стажем. Першу дозу той прийняв ще в школі. Після цього, розповідає, вже сьогодні громадський активіст, його життя перевернулося з ніг на голову.
 
Дмитро Криворучко координатор зі зв'язків з громадськістю міжнародної антинаркотичної асоціації
 
Насколько это страшно?! Это ужасно! Это отвратительно! Вот вы себе представляете, когда вы сами себе не принадлежите, когда вы просто как марионетка в чужих руках, как собака на привязи. Которая по большому счёту не от аптеки не может убежать и не от барыги далеко не может убежать. А вокруг ходит и бродит и сама на себя злиться и ничего с этим поделать не может. Вот я прошёл через это. Я прошёл через понимание того, что я не принадлежу сам себе. Вот сейчас я понимаю, что я свободен. Наркотик вас заберёт целиком и полностью, заберёт у вас всё и вас. А в конечном итоге вы просто закончите эту жизнь. 
 
Було у Дмитра і майже три роки життя за гратами. Бомжування та чисельні передозування важкими наркотиками. Проте він знайшов у собі сили сказати - стоп. Він як і більшисть учасників наради, переконані, що разом попередити трагедію легше. Дуже багато залежить від батьків, від їхньої уваги до дітей, від їхньої громадської позиції. 
 
Марина Хоша керівник громадської орагізації "Батьківський рух Харківщини"
 
Я думаю, що сьогодні як ніколи важливо повернутися, нам батькам у родину. Все ж таки це наші діти, вони дуже швидко ростуть. І ласкати, пестити, обнімати, жити життям дитини, бути її партнером, бути чи поруч. Якщо це мати стати подружкою, батько, то другом. У нас не так багато часу, життя дуже швидко проходить. Також є офіційна статистика, що 70% батьків, я маю на увазі батьків, татусів, вони дуже шкодують над тим, що вони не приділяли тієї уваги поміру того як росла дитина. 
 
Учасники наради вирішили грунтовно підійти до проблеми росповсюдження наркотиків серед дітей. Зупинити та перемогти накоділерів можна тільки спільними зусиллями, каже депутат Харківської обласної ради Олександр Ткаченко. 
 
Олександр Ткаченко депутат Харківської обласної ради
 
Возраст наркомана с каждым годом всё молодеет и молодеет. И на сегодняшний день что мы видим? Мы видим, что уже дети 8,9,10 и 11-х классов - наше будущее поколение, которое уже интересуется этой гадостью. Безусловно, в нашей схеме будет предполагаться комплексный подход  - не только бросить наркотики, но мы должны показать нашим детям чем они могут быть сегодня увлечены. А это и различные спортивные мероприятия, состязания, секции. И компьютерные классы, которые будут устанавливаться в наших школьных и дошкольных учреждениях. Нам нужно отвлечь детей от этой заразы! 
 
В рамках програми плануються різноманітні заходи, а саме знешкодження рекламних адрес наркотиків на фасадах будівель. Спільні рейди з правоохоронцями. І головне регулярні розмови з дітьми у школах, де фахівці розказуватимуть все про шкоду наркотичного зілля.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу