Украинцам разъяснили как голосовать за рубежом

19 февраля 2019, 13:39
 

Українцям пояснили, як голосувати за кордоном на виборах Президента - 2019. У всіх тонкощях процесу розбиралися мої колеги.

Українцям роз’яснили, як голосувати за кордоном. Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають за межами держави мають дотримуватися низки законодавчих вимог, аби реалізувати право голосу на виборах Президента 31 березня.
 
Для того щоб реалізувати своє право голосу за межами України, виборцю необхідно: 
- бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка розташована на території відповідної іноземної держави; 
- прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування з 8 до 20 години (за місцевим часом); 
- мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці. 
 
Щодо процедури включення до виборчих списків зазначається, що відомості про виборців, які проживають або перебувають за межами України, до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України подають керівники закордонних дипломатичних установ України. Перевірити внесення до списку виборців на виборчій дільниці можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на сайті Державного реєстру виборців. Для закордонної виборчої дільниці складаються попередній та уточнений списки виборців. Попередній список передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за десять днів до дати голосування. Наступного дня після отримання попереднього списку він надається для загального ознайомлення. Ті ж українські громадяни, які проживають за кордоном, але не перебувають на консульському обліку, проте прагнуть здійснити своє волевиявлення на виборах Президента слід зробити наступне.
 
Такому громадянину для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування, змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України. 
 
До заяви додається копія пред’явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця. Це паспорт громадянина України для виїзду за кордон та документи, або копії документів, що підтверджують ці зміни. Це може бути дозвіл на перебування у закордонній державі, тимчасова посвідка на перебування, довідка про навчання, довідка про стаціонарне лікування, рахунок за комунальні послуги, довідка про сплату податків тощо.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу