Чтобы не допустить дефолта, в Украине начнут активнее собирать налоги

12 февраля 2019, 14:16
 

За прогнозом державних фінансових аналітиків, фіскальна політика в 2019 році буде дещо жорсткіші порівняно як із запланованими параметрами, так і з попереднім роком. Так з цього року в Україні почнуть активніше збирати податки.

Цього року Уряд має намір посилити свою фіскальну політику, аби послабити інфляційний тиск на економіку. Це підтверджують і останні розрахунки Держстату.
 
Державний бюджет на 2019 розроблений на основі досить консервативного макроекономічного прогнозу. Це проявилося в стриманому зростанні доходів і витрат у порівнянні з фактичними показниками 2018 року (10,6% і 12,8%, відповідно). Однак через високі темпи зростання витрат (в порівнянні з доходами), дефіцит розшириться в порівнянні з показниками 2018 року - до 2,3% ВВП, хоча первинне сальдо залишається позитивним. При цьому ключові ризики сконцентровані в частині фінансування. Це стосується не тільки коштів від приватизації, але і запланованих обсягів залучень як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. 
 
Державних фінансових аналітиків терзають явні протиріччя. Вони розраховують на збільшення податкових надходжень до бюджету на більш ніж 14%. І відзначають скорочення витрат на житлові субсидії: на майже 16 млрд. гривень, до 55 млрд. гривень. До речі, 20 млрд. гривень з цієї суми буде виплачено в готівковій формі. В той же час експертів турбує збільшення в 2019 році видатків на фінансування Пенсійного фонду - на більш ніж 17 млрд. гривень, до 167,5 млрд. гривень.
 
Це пов'язано як із запланованою індексацією пенсій, так і з напруженим виконанням бюджету Пенсійного фонду в 2018 році. Протягом року фонд брав позики з єдиного казначейського рахунку для покриття розривів ліквідності, залишок непогашених позик склав 4,8 млрд грн на кінець 2018 року. 
 
Згідно з підрахунками Нацбанку, загальне збільшення витрат держбюджету-2019 склало 90 млрд. гривень. З одного боку, такий обсяг дефіциту - помірний і відповідає вимогам МВФ, з іншого - суттєво вище за фактичний показник 2018 року. Крім того, на найближчі два роки припадають пікові виплати за зовнішніми державними і гарантованим боргах. Значна частина виплат буде проводитися за рахунок нових позик, пояснюють в Уряді. У 2019 влада розраховує позичити на зовнішньому ринку 5 млрд доларів і вполовину більше на внутрішньому - 202 млрд. гривень. Єдина можливість хоч якось підстрахуватися і забезпечити виконання держбюджету з одночасними виплатами по державному боргу - це активніше збирати податки. Не тільки виконувати план по зборах, а й перевиконувати його. Наприклад, за рахунок детінізації та витягування всього неврахованого. Як саме, все це буде робитися і що для цього буде робитися - в Нацбанку, звичайно, не говорять. Однак прогнозують активізацію податкових і митних служб.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу