В Украине проведут ревизию пенсий и соцвыплат. Кто их лишится?

12 февраля 2019, 15:58
 

В Україні стартувала масштабна програма верифікацій соцвиплат і пенсій, тож не виключно що деякі українці можуть бути їх пзбавлені. Первірка проводитиметься по всій країні і як заявляють чиновники вона направлена на те, аби зробити так, щоби державну допомогу адресно отримували саме ті кому вона дійсно необхідна та щоби державні кошти витрачались ефективно і прозоро.

Верифікація  - перевірка, методика розпізнавання брехні. І саме за такою методикою чиновники вирішили з"ясувати наскільки честно, справедливо і головне законно виплачуються українцям пенсії та соціальна допомога. Кабмін вже підтримав розроблений Міністерством фінансів відповідний законопроект "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", який, вважають, дозволить врегулювати всі правові та організаційні аспекти та підвищити ефективність видатків на соціальну підтримку населення. 
 
Юрій Джигир заступник Міністра фінансів України 
 
Саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати. Ми заклали достатньо коштів на соціальні виплати у бюджет 2019 року, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу мають отримати ті, хто справді її потребує. Адже платники податків не мають сплачувати комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн. У минулому році Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки 6 млн отримувачів соціальної допомоги. Завдяки верифікації у 2017-2018 рр. вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 млрд грн бюджетних коштів. 
 
Щоправда раніше схожий механізм перевірок діяв стосовно переселенців. Тепер ревізії підлягатимуть всі. Перевірятимуть пенсії, пільги, субсидії, стипендії та інші соцвиплати для населення за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду. І позбавляться видатків ті, хто: оформили свої виплати за підробними документами або такими, що мають помилки; надовго покинули Україну, виїхали за кордон; та ті, хто проживають на непідконтрольній території або мають статус внутрішньо переміщеної особи, але не можуть його підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на "вільній" території. Чиновники не виключають, що у результаты такого моніторингу послідує зняття надбавок до пенсій, доплат та підвищень, що не були врегульовані законодавчо, а в дяких випадках навіть повне позбавлення пенсійних виплат. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу