Весна скоро. В Харьковском ботаническом саду начинают расцветать кактусы

11 февраля 2019, 14:03
 

Весна не за горами. Про це стверджують її тропічні рослинні провісники - кактуси. Деякі з них, що є в колекції Харківського ботанічного саду, почали квітнути. Диво природньої краси з гострими колючками бачили наші кореспонденти.

Колючі, але в той же час прекрасні провісники весни. Все це про жителів Північної і Південної Америки, що вже добре вкоренилися на харківській землі - кактуси. З понад 1 000 видів, що є в колекції міського ботанічного саду, після зими стали прокидатися перші з них. Як цей з найбільшого роду в сімействі Кактусові - Мамміллярія. Роданта - один з його видів вже викинув свої суцвіття. Це говорить про те, стверджують кактусоводи, що весна не за горами.
 
Олег Сорокін заступник директора Харківського ботанічного саду
 
У этого растения, у этого вида Маммиллярии Роданты мелкие цветы они не превышают 1 см или 12 мм максимум. Но существуют виды Маммиллярий, так называемые крупноцветные Маммиллярии, их значительно меньше, но они, это считаеnся элита среди Маммиллярий у них, относительно этих, большие цветы до 4 и 5 и 6 см. Но эти Маммиллярии цветут только летом. Начиная с мая месяца, а то и июнь, июль. 
 
Кактуси бувають різних форм і розмірів, додає Олег Сорокін. У природі серед кактусів є і кущі зі звичайними розвиненими листям і невисокі листяні дерева. Бувають і такі, що немов сховані у панцир з дуже гострих голок. А є і незвичні, вони, з першого погляду, немов вкриті товстим шаром пташиного пір'я. Мамміллярія Плюмоза, або Мамміллярія пір'яста - один з таких видів. Це миле, біле і пухнасте створіння росте на скелях у деяких штатах Мексики. 
 
Олег Сорокін заступник директора Харківського ботанічного саду
 
Это тоже колючки, это редуцированные колючки, они мягкие. Колючка не обязательно должна быть жёсткой и колючей и наоборот. Вот это его колючки. Это защита от солнца и холода. Т.е. это своеобразная шуба?! Совершенно верно, это шуба или дублёнка, как хотите. Это чисто защитная функция его. И чем более высокогорные виды его, тем либо они колючками жёсткими защищаются, либо таким плюмажом. 
 
Плюмоза теж буде квітнути, розповідає Олег Сорокін, ніжно білими квіточками, і буде це зовсім скоро. Принаймні, на це сподіваються. Справа в тому, що рослина, як і багато інших кактусів з колекції ботанічного саду ще просто не прокинулася після зимової сплячки. Причиною тому є відсутність сонця вдень у січні та лютому. На масове цвітіння кактусів тут розраховують на кінець цього місяця - початок наступного. Це буде неперевепешено, кажуть квіткарі, це буде своєрідний бал фарб в тропічному царстві. Доречі, є і такі види, що не квітнуть зовсім, проте є не менш красивими. Вони вражають своїми розмірами та особливостями виростання. Ось наприклад ця Юбільманія росте на землях Бразилії. Землях насичених ураном. Звідти, доречі, і пішов міф про те, що кактуси наче поглинають радіацію. Все пішло від жарту геологів, які займалися вивченням земель Південної Америки. 
 
Олег Сорокін заступник директора Харківського ботанічного саду
 
Кактусы не воспринимают радиацию. Просто Юбильмания растёт в тех местах, где могут быть какие-то урановые залежи. Вот именно поэтому люди или по незнанию или по желанию какому-то решили, что кактус поглjщает радиацию. Нет, он не поглощает радиацию. Он просто как индикатор показывает, что в этом месте могут быть какие-то небольшие или большие залежи урана. Вот и всё. Поэтому обращаюсь к уважаемым кактусистам не ставьте его возле компьютера или телевизора - растение просто медленно у вас погибает и всё.  
 
Доречі всім тим, хто має на своєму підвіконні кактус, квіткарі радять за ним правильно доглядати. Рослина дуже полюбляє сонце. Поливати її слід в середньому, не частіше одного разу на 2 тижні. А от з початку листопада по початок березня про полив кактуса взагалі слід забути. Він просто спить. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу