В Харькове планируют до конца 2020 года всех обеспечить тепловыми счетчиками

8 февраля 2019, 16:31
 

Кількість будинкових лічильників тепла за 4 роки збільшилася майже втричі. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. Він відзначив, ще п'ять років тому у країни не було жодної зацікавленості у проведенні енергомодернізації, а тепер є такі показники.

У дві тисячі чотирнадцятому двадцять відсотків, у кінці минулого року вже сімдесят сім. Це показники встановлених будинкових лічильників на тепло в Україні. За останні чотири роки їх кількість зростає. Саме це є першим кроком до енергоефективності, заявив Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. За словами урядовця, Кабміін зобов’язав НАК «Нафтогаз» забезпечити встановлення лічильників для населення.
 
Геннадій Зубко віце-прем'єр-міністр України 
 
Це стосується у першу чергу встановлення індивідуальних газових лічильників, бо 22 тисячі домогосподарств досі отримують платіжки за нормативами, що є дуже вигідним монополісту. Тому боротьба за кількість встановлених лічильників триває не перший рік. І наше завдання у 2019 році встановити 100% облік енергоспоживання.
 
Наразі у Харкові майже вісімдесят відсотків будинків із приладами обліку тепла, повідомили у Департаменті житлового господарства. Але ця робота триває. Прилади обліку тепла встановлюють по місту за рахунок трьох напрямків фінансування - бюджетних коштів міста, інвестиційної програми "Харківських теплових мереж" та за рахунок Світового банку. У планах мерії, при умові сталого фінансування, до кінця дві тисячі двадцятого року забезпечити всіх тепловими лічильниками. Крім того, у місті діє програма "теплових кредитів" для житлово-будівельних кооперативів та ОСББ. Вона направлена на заходи з енергоефективності. А ще п'ять років тому, зазначив Геннадій Зубко, у країни не було жодної зацікавленості у проведенні енергомодернізації, навіть не йшла мова про створення законодавства в цьому напрямку. 
 
Геннадій Зубко віце-прем'єр-міністр України 
 
Сьогодні в Україні вже з’явилися перші 300 енергоаудиторів, отримано перші енергетичні сертифікати будинків. Вже є 77%, а в деяких містах і 100%, встановлених будинкових лічильників на тепло, а у 2014 році їх було всього 20%. 33 тисячі будинків об’єднано в ОСББ. Але ключовий інструмент, який дозволить енергомодернізувати житловий сектор країни, – це Фонд енергоефективності, який повноцінно запрацює вже цього року. Фонд, який буде не тільки фінансово, але й технічно підтримувати ОСББ у напрямку впровадження енергоефективних заходів.
 
Паралельно з цим напрямком роботи у Харкові дбають про пільговиків. Зокрема, індививідуальні лічильники на гарячу та холодну воду їм встановлюють безкоштовно. Є ціла програма Харківського міського голови. Вона поширюється на дванадцять категорій, зокрема, чорнобильців, воїнів АТО, малозабезпечені родини та осіб з інвалідністю.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу