Украине нужно не менее 50 лет, чтобы догнать европейские экономики - исследование Всемирного банка

7 февраля 2019, 12:02
 

Україні потрібно щонайменше 50 років, щоб наздогнати економіки європейських країн. Самі такі дані дослідження Світового банку. У документі мова йде про основні показники, що гальмують зростання економіки в країні.

Світовий банк закликає Україну не відкладати реформи для прискорення економічного зростання, оскільки при його нинішніх темпах для досягнення рівня доходів європейських країн може знадобитися від 50 до 100 років. Саме такі дані були наведені у дослідженні спеціалістів міжнародної організації. 
 
При наявних темпах економічного зростання, які ледь перевищують 3% в рік, для виходу на поточний рівень доходів Німеччині Україні знадобиться майже сто років.
 
Згідно даним даслідження, для досягнення поточного рівня доходів Польщі Україні  може знадобитися менше часу – близько 50 років. За інформацією Світового банку ці показники розраховані, виходячи з кількості років, необхідних для подолання розриву між показниками ВВП на душу населення в Україні та в європейских країнах.  В той же час, згідно дослідження, Україна має величезний потенціал збільшення експорту товарів з високою доданою вартістю, але  він реалізується повільними для світової економіки темпами. В Україні домінує продаж  металів та зерна, натомість частка експорту, інтегрованого у глобальні ланцюги доданої вартості залишається низькою на рівні близько 6%, порівняно, із 27% у Польщі та 38% - у Румунії та Туреччині. Саме тому на думку спеціалістів Світового банку економічне зростання в країні залежить від прогресу у впровадженні реформ та зовнішнього фінансування. У переліку проблем та їх рішення, які будуть сприяти прискоренню росту економіки були виділені основні. 
 
Україні необхідно продовжувати побудову ефективної системи боротьби з корупцією задля досягнення верховенства права, а також пришвидшити приватизацію, сприяти скороченню частки непрацюючих кредитів та забезпечувати макроекономічну стабільність. Україні також потрібна ефективна та конкурентноспроможна система логістики, що сприятиме збільшенню експорту та інтеграції країни в глобальну економіку. 
 
Україна у 2019 та 2020 роках, впевнені міжнародні експерти, потребуватиме значних фінансових ресурсів для погашення державного боргу. Відтак критичне значення має реалістичний держбюджет з дефіцитом не вище 2,5 % ВВП. Для стабілізації державних фінансів у середньостроковій перспективі необхідне впровадження реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, державного управління, пенсійного забезпечення та житлово-комунальних субсидій таким чином, аби запобігти подальшому зростанню видатків, покращуючи при цьому якість державних послуг.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу