Предотвратить эпидемию кори. Харьковские школьники проверили свой иммунитет

7 февраля 2019, 13:42
 

Епідемію краще попередити ніж потім розбиратися з її наслідками. Такої думки керівництво та батьки школярів гімназії №116. Діти пройшли безкоштовну перевірку стійкості власного імунітету на кір.

Другоклашка Георгій в числі перших у черзі в шкільний медпункт. До гімназії №116, що в Шевченківському районі, приїхали фахівці-імунологи, аби взяти аналіз крові у дітей. Причина - епідемія кору, що колесить з однієї області в іншу. Тому у маленького Георгія навіть не виникло питань щодо цієї процедури. Треба так треба. Здоров'я перш за все, додає малий. І до того ж це зовсім не боляче.
 
Георгій другокласник
 
Нет! Не боишься?! Неа... А сегодня что делают тебе знаешь? Да, делают анализ крови. А зачем?! Чтобы не болеть. 
 
А ось його шкільний колега, білявий другокласник Іван, до здачі крові готувався дуже довго. Налаштовував себе. Терпів, хоч і не любить цю процедуру. Всі ці щеплення та інші медичні маніпуляції, додає школяр.
 
Іван другокласник
 
Ну я их так не очень так люблю, но надо же сделать. А больно из пальца кровь брать? Не, секунду там больно и всё.
 
Максимум дві хвилини. Саме стільки часу потрубно фахівцям аби взяти кров на аналізи. По заверешенню наймолодшим - приємний подаруночок, за терпіння.
 
Євгенія Таран медсестра
 
Обрабатываем пальчик. Специальной салфеточкой, потом прокалываем и набираем кровь в пробирочку. Дальше отдаём в лабораторию и там уже откручивается сыворотка. И ставиться анализ. Можно узнать напряжённость иммунитета кори. Т.е. нужно вакцинироваться ребёнку или не нужно. 
 
Ідея провести дослідження виникла у батьків гімназії. Ще рік тому на загальноміських зборах, що проходили стінах навчального закладу, була розроблена та ухвалена програма "Здорова дитина - щаслива родина". Яка доречі отримала всебічну підтримку у Департаменті освіти Харкова. 
 
Оксана Бугакова директор Харківської гімназії №116
 
На сегодняшний день у нас желающих проверить иммунитет детей 660. И вчера проверили 334 ребёнка. Всё это проходит совершенно бесплатно. Работают специалисты института иммунологии. Для того чтобы пройти обследование каждый родитель написал согласие. 
 
Вже після проведенних досліджень кожен з батьків учнів отримають результати, додає Оксана Бугакова. В гімназії впевнені, що проведення таких досліджень вкрай важливо. Адже епідемію краще попередити ніж потім розбиратися з її наслідками.
 
Оксана Бугакова директор Харківської гімназії №116
 
Я считаю, что та поддержка, которую мы видим от нашего города в этом вопросе, она, безусловно, должна быть поддержана и на уровне всей Украины. Потому что дети не живут в отдельно взятом городе, они путешествуют, они ездят. И, естественно, там где есть напряжённость иммунитета они подвергают себя опасности. Конечно же это должно стать общеукраинской программой потому что это здоровье наших детей. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу