В Харькове более 180 альпинистов устраняют сосульки с городских домов

23 января 2019, 16:45
 

Такі перЕ=епади погодних умов призводять до масового утворення бурулей, з якими доводиться боротись харківським комунальникам. Наші кореспонденти запитували чи готові вони до чергового виклику, а ще дізналися як вести себе перехожим.

З морозу в тепло. По кілька разів, і це лише протягом останнього тижня. Через такі температурні коливання, що спостерігаються в Харкові, міські багатоповерхівки рясно вкрилися величезними бурулями. Вони звисають звідусіль. З піддашків, зі зливових труб та просто з балконів. І саме з ними комунальники ведуть боротьбу. Вдень від харків'ян, кажуть, надходить близько 800 заяв. Серед наднебезпечних: Київський та Шевченківський райони. Де крижані нарости - просто над пішохідними доріжками.   
 
Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства
 
Работает сегодня порядка 180 альпинистов. Мы за эту неделю наростили еще где-то на 30 альпинистов больше нашли. Работает 15 вышек. Мы работаем в течении всего светового дня. И отрабатываем, конечно, в первую очередь те заявки на скатных кровлях в центральной части города, где больше всего образуется наледей. Это в основном места водосточных воронок, водосточных труб, где они не справляются с таким объемом таяния. И соответственно в этих местах работают наши альпинисты. Но хочу сказать, что объемы льда колоссальные в этом году. Это десятки тонн этого льда и более 10-20 сантиметров льда на кровлях. 
 
Та на комунальників і альпіністів очікує черговий виклик - подвійна зміна температури. В найближчі дні мороз перейде у відлигу. Відповідно, ризик утворення і стихійного сходження бурулей та наледі збільшується. Міські служби готуються ще більші кинути свої сили для їх ліквідації. Харків'ян закликають не ходити під будинками, що можуть нести небезпеку і не паркувати там свої машини. Рятувальники ж рекомендують пересуватись під такими будівлями на відстані щонайменше 3 метрів. У випадку сходження з покрівель бурулей чи снігу, притиснутись до фасаду будинку.  
 
Ігор Лупандін керівник прес-служби ГУ ДСНС в Харківській області 
 
Учитывая ситуацию с сосулями, мы обращаемся к владельцам других зданий, других организаций и учреждений, которые находятся в центральной части города. Не только коммунальщики, а и владельцы этих зданий должны проводить всю работу связанную с обледенением и с сосульками на зданиях, проводить меры по безопасности. Которые включают и объявление, и ограждение, но и в том числе их снимать с кровли. Потому, что практически 20-30% старых зданий, их собственниками являются другие организации и другие учреждения. 
 
Через небезпечну ситуацію, що можлива від нестійкої погоди, альпіністи, які зараз ліквідовують бурульки з будинків комунальної власності, працюватимуть і у вихдіні, зазначили у профільному Департаменті.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу