В чью собственность всё-таки отдадут ПТУ? Вопрос на стадии решения

23 января 2019, 16:08
 

У Харкові ведеться робота щодо передачі у комунальну власність міста закладів професійно-технічної освіти. Щоправда кінцевого рішення з цього питання ще немає. Всі в очікуванні рішення Міносвіти та Харківської обласної ради.

14 професійно-технічних навчальних закладів, що розташовані у Харкові зараз знаходяться на утриманні міста. Цьогоріч з міського бюджету на їхнє функціонування спрямовано 250 мільйонів гривень. Місто їх забезпечує фінансово, проте установи не знаходяться в комунальній власності. Тож Міністерство  економічного розвитку і торгівлі України доручило міській владі відпрацювати це питання і провести підготовку щодо можливого взяття профтехучилищ на баланс міста. І цей процес триває.  
 
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міської ради 
 
Очень ёмкий вопрос. Как оказалось в данных учебных заведениях отсутствуют технические паспорта и земельные кадастры, многие здания и учреждения находятся в аварийном состояние и не числятся за государственной собственностью. Вот эти полтора года мы очень интенсивно занимаемся подготовкой документов. Из бюджета города Харькова кроме финансирования самих учебных учреждений выделялись деньги на изготовление техпаспортов и подготовку решений о земельной собственности. 
 
На сьогодні вже всі ПТУ мають технічні паспорти, запевнила Ольга Деменко, ще 7 отримало кадастрові номери, інші в процесі. А також Харківська міська рада ухвалила рішення про згоду взяти на баланс заклади профтехосвіти, але таке рішення ще не прийнято обласною радою. Тож відкритим залишається ще одне вже процесуальне питання. 
 
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міської ради 
 
На сегодняшний день уважаемые депутаты должны смотреть так. Если государство примет решение передать их в областную собственность, значит область должна будет их финансировать. Если государство примет решение передать их нам в городскую собственность, значит мы на законном основание будем их финансировать.
 
Поки ситуація потребує з'ясування. І вже підготовлено звернення за підисом Харківського міського голови до голови облради з проханням підняти питання передачі закладів профтехосвіти у комунальну власність на найближчій обласній сесії.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу