Коммунальщики: только до 25% харьковчан покупают живые елки

21 января 2019, 16:03
 

Лише чверть харківян купують на свята живі ялинки. Про це заявили у профільному комунальному підприємтсві, що зараз займається утилізацією новорічних дерев. Скільки щодня доводиться подрібнювати дерев в тирсу, куди її дівають і де залишати ялинки тим, харківянам, які ще не зважились попрощатись з хвойними у матеріалі наших кореспондентів.

Новорічні свята вже завершилися, тому харків'яни почали викидати новорічні дерева, якими  прикрашали свої домівки  на час свят. Наразі кампанія з утилізації ялинок у мегаполісі в самому розпалі. По місту функціонують 3 локації, куди звозять дерева і подрібнюють на тирсу. Це якраз один з таких пунктів, що розміщений біля кільцевої на 505 кілометрі. Тут все нагадує конвеєр. Вантажівки з хвоєю сюди приїжджають одна за одною. Дві дробильні машини працюють, не вимикаючи двигунів. 
 
На таких пунктах, зазначають фахівці, щодня подрібнюють з 240 кубометрів хвої. Це близько трьох десятків вантажівок.  
 
Фазіль Аббасов директор КП "Комплекс з вивозу твердих побутових відходів"  
 
Ежегодно мы примерно собираем после праздников около 50 тыс. елок. Из этого большого количества в районе 40-50 % мы отдаем зоопаркам. Они с удовольствием забирают для травоядных животных. Все остальное подлежит переработке, вот так как мы это тут видим. У нас сегодня работают порядка 40 единиц техники, которые осуществляют сбор, вывоз и, естественно, переработка елок. Мы уже на протяжении недели собираем елки с территории города Харькова. Практически собрали уже около 8 тысяч единиц. Нам еще предстоит 2 недели вот такой работы, чтобы городские территории были чистыми. 
 
Тим харків'янам, які тільки збираються виносити ялинки з дому, комунальники рекомендують їх залишати біля контейнерів для твердих побутових відходів. Або ж у спеціальних човнах чи бункерах, що розміщені біля житлових будинків. Після чого хвойні дерева забере спецтехніка. Як свідчить моніторинг, що веде спеціалізоване комунальне  підприємство, з роками все більше харків'ян відмовляються від живих ялинок.   
 
Фазіль Аббасов  директор КП "Комплекс з вивозу твердих побутових відходів"  
 
Примерно процентов 20-25 каждый год. И мы уверены, что через лет 5 вряд ли кто в Харькове будет покупать натуральные елки для праздников. 75% населения сегодня пользуются искусственной елкой, которая и по ценам нормальная и, естественно, нам не создает проблему. И мы природу сохраняем как она и есть. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу