Выходные для украинцев в 2019 году: Кабмин утвердил график

10 января 2019, 14:27
 

Українцям розповіли скільки вони додатково офіційно будуть відпочивати у 2019 році. Комітет з питань соцполітики та гуманітарного розвитку Кабміну розглянув проект наказу Уряду про графік перенесення робочих днів. У поточному році буде два періоди збігу свят. Так, Великдень в Україні святкуватимуть 28 квітня, а через два дні - День праці 1 травня. А згідно з законодавством , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. 
 
З метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2019 році 1 травня - Дня праці та у 2020 році 1 січня - Нового року рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта", Державної казначейської служби та банківських установ для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2019 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:
 
- вівторка З0 квітня на суботу 11 травня;
- понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;
- вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.
 
Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у вказані дні визначає Національний банк України. 
 
Якщо підрахувати то наприкінці квітня-початку травня українці отримають п'ять вихідних поспіль - з 27 квітня (суботи) і по 1 травня (середу) включно. Серед вихідних 2019 року буде і 8 березня - Міжнародний жіночий день (п’ятниця), 9 травня - День Перемоги (четвер), 16 червня - Трійця (неділя), 28 червня - День Конституції України (п’ятниця), 24 серпня - День незалежності України (субота), 14 жовтня - День захисника України (понеділок), 25 грудня - Різдво Христове, католицьке (середа). Крім того 1 січня 2020 року припадає на середу. Тож у новорічні свята буде три дні відпочинку - з 30 грудня по 1 січня. Для цього двічі будуть робочими суботи - 21 і 28 грудня, щоб відпрацювати понеділок і вівторок - 30 і 31 грудня. Разом з тим Різдво 25 грудня в 2019 року, що припадає на середу переносити на вихідні чиновники не стали. Таким чином останній робочий тиждень поточного року буде розірвано "сиротливим" різдвяним вихідним.
 
Зазначене перенесення робочих днів не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів і т.п. Натомість працівники матимуть можливість завчасно планувати свій відпочинок. Крім того, як свідчить практика, робота у суміжні зі святковими робочі дні, як правило, малоефективна і не сприяє раціональному використанню робочого часу, а інколи може призвести і до травматичних випадків на виробництві.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу