Кабмин проверит справедливость выплат субсидий и пенсий

10 января 2019, 12:06
 

Перевіряти рахунки, майно та покупки. На засіданні Уряду схвалили законопроект, що дозволяє слідкувати за персональними даними українців. Таким чином намагатимуться встановити всіх, хто отримує державну допомогу безпідставно.

Мінфін збирається і надалі перевіряти персональні дані громадян, які розраховують чи отримують грошову підтримку від держави. На засіданні урядового комітету з питань соцполітики та гуманітарного розвитку був схвалений проект закону щодо верифікації та моніторингу соціальних виплат. 
 
Законопроект закладає правові та організаційні засади проведення верифікації та моніторингу державних виплат. Адже існує багато нечесних субсідіантів або померлих пенсіонерів, які продовжують «отримувати» пенсії. Мета документу - побудовати в країні справедливу систему соціального забезпечення, аби спрямувати кошти тим, хто цього дійсно потребує.
 
Законопроект прописує:
 
• Права і обов'язки органу, який проводить верифікацію.
 
• Права і обов'язки органу, який здійснює виплати.
 
• Вводить поняття «превентивної», «поточної» і «ретроспективної» верифікації.
 
• Визначає інструменти верифікації виплат.
 
Перевіряти справедливість виплат чиновники збираються трьома способами - одразу при оформленні виплат, поточно - в режимі онлайн, та ретроспективно - тобто заднім числом. Причому за результатами останнього Мінсоцполітики має право вимагати повернення грошей, якщо людина їх отримувала без підстав. 
 
Планується, що зловмисників будуть обчислювати шляхом збору та аналізу всієї інформації про рахунки, майно та покупках. Через інформаційно-аналітичну платформу, в яку буде стікатися інформація від різних державних відомств та банків. Причому охоплювати вона буде всіх українців.
 
Подібний досвід моніторингу рахунків, стверджують експерти,  вже давно користується популярністю в інших країнах. Наприклад, в Європі. Кілька років тому в Греції та Грузії були проведені верифікації Пенсійного фонду, після яких з'ясувалося, що 30% соціальних витрат цих країн були нецільовими. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу