За буллинг в школах грозит 60 часов исправительных работ

9 января 2019, 14:32
 

60 годин виправних робіт можна отримати за цькування у навчальних закладах. Закон про булінг чекає свого підпису у Президента. Це поняття введено вперше в Україні.

Кадри жорсткого побиття дівчини-однокурсниці облетіли весь інтернет. Випадок стався торік у Запоріжжі. Весь процес подруги фільмували на телефон та потім виклали відео у соцмережі. Тепер такі насильницькі дії у навчальних закладах називають булінгом, тобто цькуванням, і це народні депутати закріпили на законодавчому рівні. Також у документі прописано, що булінг може бути економічним, психологічним та із застосуванням електронних комунікацій. 
 
Тетяна Єгорова-Луценко начальник Головного теруправління юстиції в Харківській області 
 
Що це дасть? Можливо, навіть батьки, які іноді своїх дітей налаштовують так, що треба бити, показувати, що ти сильніший, треба психологічно тиснути на свого сусіда по парті і тоді ти будеш сильніший, і тоді ти матимеш більше авторитету. Я думаю, що по-перше, наші діти мають розуміти, всі проблеми можна вирішити мирним шляхом, бути більш комунікабельними, спілкуватися один з одним, спілкуватись з батьками, вчителями. І плюс, думаю, ті батьки, які налаштовують своїх дітей, то вони вже будуть розуміти, що є відповідальність.
 
Відповідальність може бути адміністративною. Штрафи сягають від восьмиста сорока гривень до трьох тисяч чотирьохсот. А ще передбачені виправні роботи - від двадцяти до шістдесяти годин. 
 
Тетяна Єгорова-Луценко начальник Головного теруправління юстиції в Харківській області 
 
В цьому законопроекті також чітко передбачена відповідальність не тільки батьків, дітей, але і керівництва навчальних закладів за пасивне відношення саме до булінгу, коли вони бачать, що це відбувається і не звертають на це увагу. Звісно, необхідно керівництву школи, чітко зазначено в законодавстві, розглянути заяву або звернення батьків у разі такого випадку і вже надалі вирішувати щодо складання адміністративного протоколу та звертатися до відповідних органів.
 
Згідно з даними ЮНІСЕФ у 2017 році в Україні двадцять чотири відсотки школярів стали жертвами цькування у навчальних закладах. У Міносвіти повідомляли, що в той же період  зафіксували понад сто тисяч звернень з приводу булінгу до психологів. Взагалі, у світі кожен другий учень у віці від 13 до 15 років піддається цькування. Тож у Мін'юсті сподіваються, що ухвалений закон допоможе вплинути на проблему. Наразі документ чекає підпису Президента і після того набуде чинності.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу